statystyki

Forum grajacych w Express Lotka

Moderator: statyk

Postby zen » 2007-03-15, 11:49

Witam
ja uczyniłem coś takiego
Przy zachowaniu sugerowanych początkowo 20 klastrach narzuciłem arkuszowi podział co 6 losowań
po prostu arkusz wybierał mi co szóste losowanie
Jednak z tym że dokokonywałem takiego kroku w losowaniach co 1 /takie przesunięcie żeby objąć wszystkie losowania /
Wyszło mi że pierwsze trzy klastry czyli KLASTER 1, KLASTER 2 KLASTE3 mają znaczącą przewagę liczebną w podsumiowaniu około 63 gdy następne po nich w gramicach 48 i mnie o ile pamiętam
Najgorzej wypadł klaster Nr 20 bodajże 7
Później więc zrobiłem podział na 6 klastrów i rozkład się wyrównał
Niestety konieczność biegania do drugiego kompa powoduje to że podaję te wyniki z pamięci

Czy ktoś potrafiłby to zinterpretowac dlaczego otrzymałem taki wynik ?
Skąd to się wzięło ? Na jednym biegunie ponad 60 wystąpień na drugim 7 ???
Może mój błąd ?.

Oczywistym jest to że podział na mniejszą ilość klastrów pogarsza precyzję typowania gdyz klaster reprezentuje większą grupę liczb

Ale tak na ostudzenie chciałbym zauważyć że "gra " z klastrami to może okazać się niczym innym jak założeniem pewnej matrycy /siatki na kombinacje a już przy małej ilości klastrów przypomina mi to bardzo grę na pozycje....

Jedynie dużą zaletą może być to że każdy może sobie dopasowywac do swoich umiejętności ilość klastrów w sensie takim że jeśli potrafi dość dobrze wytypować jednego pewniaka z tak rozpisanych np 30 klastrów to tak może sobie to ułożyc
Tu naprawdę można mierzyc siły na zamiary .
Im sprawniejszy typujący i będzie potrafł z wytypować z większej ilości klastrów tym otrzyma precyzyjniejsze typy .
Chyba że się mylę - a mylę się często /nawet za.../

P.o.z
Jeśli czegoś nie wiesz pytaj mnie - ja też nie wiem Układy głupku ! Układy ! NIE WIERZCIE TYPEROM! TO NAJWIĘKSI KŁAMCY! bo gdyby było inaczej to byli by bogaci ``KOCHAM SKRYPTY
zen

Postby Kmicic » 2007-03-15, 11:58

Nie mylisz się element typowania własnego przy podziale na klastry jest niestety najwazniejszy, nie sprawdzałem wiekszej ilości klastrów ale wydaje mi się że własnie przy wiekszej ilosci zacznie się pojawiać Gauss i wówczas można graniczyc sie do klastrów najczestszych. No tak tylko takie losowanie jak wczoraj kładzie nas na łopatki :-)

O klastrach mozna poczytać na stronie Statsoftu :
http://www.statsoft.pl/textbook/stcluan.html
--
Wojtek
Audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja
Kmicic
Administrator

Postby zen » 2007-03-15, 12:07

No nie zgodziłbym się .
Takie losowania zdarzają się raz na jakiś czas i właśnie na coś takiego UMIEć ZAPOLOWAć !!! :lol: :shock: :lol: :?:

Teraz scenariusz na najblizsze 6 losowań przeiwdywałbym taki
Albo diametralne przesuniecie do liczb małych
albo choć częściowe (4 liczby) powtórzenie w tym samym zakresie
P.o.z
Jeśli czegoś nie wiesz pytaj mnie - ja też nie wiem Układy głupku ! Układy ! NIE WIERZCIE TYPEROM! TO NAJWIĘKSI KŁAMCY! bo gdyby było inaczej to byli by bogaci ``KOCHAM SKRYPTY
zen

Postby Kmicic » 2007-03-15, 13:04

zen wrote:Teraz scenariusz na najblizsze 6 losowań przeiwdywałbym taki
Albo diametralne przesuniecie do liczb małych
albo choć częściowe (4 liczby) powtórzenie w tym samym zakresie

Twoja sieć neuronowa tak mówi ?
:-D :-P :lol: :-) ;-)
--
Wojtek
Kmicic
Administrator

Postby zen » 2007-03-15, 13:48

Kmicic zapytał :

Twoja sieć neuronowa tak mówi ?

Nie po prostu z obserwacji .
Jest sobie taki dość prosty program który ma dokładnie tę samą funkcję co KUPON definiowany z Menagera LC pokazujący w na planszy kuponu o wymiarach 6na 7 gdzie padaja poszczególne liczby .
Mało tego
Kiedyś pewnien DOBRY CZŁOWIEK napisał pewien skrypt PHP z odstępami i mapą trafień do programu LC ;-) tam też można zaobserwować małe co nie co . :roll: :idea: :roll:

P.o.z
zen

Postby statyk » 2007-03-15, 14:47

Witam

Wojtku ja się zgadzam z Twoją wypowiedzią w 100% . Właśnie taki podział bazy na 500 klastrów mi odpowiada ale nie dla wszystkich kombinacji ponad 850 000 tylko dla systemu pełnego z 21 liczb. Dla mnie jest to granica gdzie mogę jeszcze przewidzieć (na 99%), że w najbliższym okresie 10 losowań wyjdzie piątka . Czasem trafi się zaraz w pierwszym losowaniu ale to tylko przypadek. Natomiast nie mogę zagwarantować trafienia 5 liczb na konkretne losowanie bo takich cudów nie potrafię . Była by to super sprawa , zeby mieć takie drzewo z klastrami , ktore pokaże Gaussa. Ja bym typował 21 liczb a Ty wybierał grupę klastrów i może by sie cos trafiło :-D , tylko co na to pracownicy Totalizatora :shock: Pewnie by zamkneli firme i było by po ptokach . :mrgreen:

pozdr.
statyk

Postby zen » 2007-03-15, 15:26

No to mamy problem .
Dobrze by było żeby to był tylko mój problem .
Ponieważ jeśli przy ustawianiu ilości klastrów zadamy liczbę 400 wówczas owszem arkusz je ładnie rozłoży z tym ze przypisane zostają losowaniom numery od 277 w zwyż do 400 .
Chyba że ja cos stanardowo knocę :oops:
Z drugiej strony nawet przy tych -123 klastrach /400-277/ jak probować coś zatypować kiedy nawięcej w całej bazie mamy wystąpień ok 8 klastrów w jednym nominale .
Czyli o tej samej liczbie .
P.o.z
zen

Postby statyk » 2007-03-20, 11:25

Witam
W sobotę padły liczby 1,9,11,14,30 w grupie klastrów 2. Znowu się potwierdziła informacja Wojtka , że podobne grupy klastrow padają w bliskiej odległości . Myślę , ze teraz czas na grupę klastrów 15 , w najbliższych losowaniach . :-)
Pozdr.
statyk

Postby Kmicic » 2007-03-20, 14:18

To potwierdza regułę dwóch szkół wędkowania, są wedkarze którzy aktywnie szukają rybki zarzucając często i w rózne miejsca a są również zwolennicy biernego czekania na rybke w jdnym miejscu.
A badałeś może najstarsze klastry które nie weszły od bardzo dawna, ciekawe czy są zaciete na wiele losowań czy też metoda wyczekiwania okaże się moze lepsza. Ciekawe też jakie są odstepy na klastarch ?. W excelu chyba mozna coś na ten temat zaradzić . Jak znów dopadnę excela postaram sie również o możliwość filtracji no i rozbudować statystyki.

Albo może moduł w skryptach ?. Zobaczę. Kazda możliwość skutecznej filtracji prowadzi do sukcesu.

pozdr
--
Wojtek
Kmicic
Administrator

Postby statyk » 2007-03-20, 18:21

No właśnie , ja należe do tych drugich wędkarzy .
Sieci mam dobre (dzięki Twoim skryptom) i zarzucam zawsze w jedno miejsce i czekam. Problem mam z filtrowaniem i nie mogę sobie z tym poradzić. Podzial na klastry załatwi dużo , bo jest to b.dobry reduktor. Własciwie to spełnia dwie role . Wskazuje jakie te liczby moga wypaść i na tej podstawie można dobrać filtry. Można też zagrać na konkretną grupę klastra ale to jest sprawa finansowo nie do przeskoczenia. Choć z drugiej strony trafienie nawet czwórki w grupę klastra , moze dac kilka czworek nie licząc trójek.
Na razie nie badałem które klastry sa najstarsze ale się przymierzam do tego jak i do odległości i skosów. Głupio mi prosić Cię znowu o podział bazy na gr. klastrow w granicach od 80-100 . I tak już dużo zrobiłeś dla nas "zakręconych " .

pozdr.

PS. Jak tam nowy pies już szczeka :-)
statyk

Postby Kmicic » 2007-03-20, 21:10

statyk wrote:No właśnie , ja należe do tych drugich wędkarzy .
Sieci mam dobre (dzięki Twoim skryptom) i zarzucam zawsze w jedno miejsce i czekam. Problem mam z filtrowaniem i nie mogę sobie z tym poradzić. Podzial na klastry załatwi dużo , bo jest to b.dobry reduktor. Własciwie to spełnia dwie role . Wskazuje jakie te liczby moga wypaść i na tej podstawie można dobrać filtry. Można też zagrać na konkretną grupę klastra ale to jest sprawa finansowo nie do przeskoczenia. Choć z drugiej strony trafienie nawet czwórki w grupę klastra , moze dac kilka czworek nie licząc trójek.
Na razie nie badałem które klastry sa najstarsze ale się przymierzam do tego jak i do odległości i skosów. Głupio mi prosić Cię znowu o podział bazy na gr. klastrow w granicach od 80-100 . I tak już dużo zrobiłeś dla nas "zakręconych " .

pozdr.

PS. Jak tam nowy pies już szczeka :-)

Po co prosić, wystarczy zadać temat. W wolnej chwili coś wymyslę. Ponieważ PHP jest nieco wolny mam pomysł na klastry z modułem extenssion, takim jak przy sieciach. Ale najpierw musze nieco załatwić swoich spraw. Ale pamiętam i napewno pomoge.

Co do psa to jeszcze rany nie zagoiły się i ciagle łezka w oku sie kręci, to był naprawdę dla mnie niezastąpiony towarzysz. Ale mam jeszcze jednego psa i dwa koty :-). Tak ze nie jestem sam :-).

pozdrawiam
--
Wojtek
Kmicic
Administrator

Postby statyk » 2007-03-21, 10:56

Witam

Zrobiłem arkusz z odległościami klastrów. Chciałem umieścić na forum plik do pobrania ale nie wiem jak to zrobić. Zen mi podpowiedział jak umieścić obraz z tego pliku ale trzeba kliknąc w adres , a ja chciałem zeby go było widac :-) . Z tego co mozna zaobserwować to słabo chodzą grupy klastrow 20,13,19,14 czyli końcowe. Prawie wszystkie grupy początkowe chodzą dobrze a najlepiej gr. 2,3, 12 .
Pozdr.

[url=[url=http://img291.imageshack.us/my.php?image=clasteercs9.png][img=http://img291.imageshack.us/img291/5316/clasteercs9.th.png][/url]]odległości klastrów[/URL]

Ps. Może mi się uda to wkleje zdjęcie członka rodziny :-D

[url=[url=http://img145.imageshack.us/my.php?image=kiciu030cs5.jpg][img=http://img145.imageshack.us/img145/8484/kiciu030cs5.th.jpg][/url]]kici, kici[/URL]
statyk

Postby zen » 2007-03-21, 22:11

Pozwalam sobie na podzielenie się z Wami moim jak zwykle niezbyt rozsądnym pomysłem na klastry .
Po prostu bawilem się nimi i utworzyłem sobie arkusz na 99 klastrów i zrobiłem mapę czyli rozkład
Jedno spostrzeżenie to zuwazyłem np w grupie "50 " odstęp pomiiędzy jednym a drugim wsytąpieniem PONAD 300 LOSOWAń !!!!
A le jednak drugie spostrzeżenie że mozna traktowac taki rozkład jak poszukowanie jednej liczby czyli tzw pewniaka .
Np w takim rozkładzie na 99 kalstrów typowałbym np klaster o numerze 20 i ten o nr 50 którym to niedawno cos wystapiło pod dluższej przerwie ...

Ale zasadniczy moj pomysł miał się sprowadzać do tego żeby odpowiednio żąglować tymi klastrami skoro je tak latwo się "reorganizuje "
czyli nastawię sobie na np 66 klastrów i tam szukam okazji nastawiam sobie na 80 klastrow i szukam okazji

Pisząc to ad hoc przychodzi mi nastepna myśl aby po prostu poprzez takie "przebieranie w klastrach " dokonywać sprawdzenia / utwierdzenia się w tym że wybrany klaster a własciwie jego liczby jeśli w iluś tam procentach się pokryją z klastrem z innego wyszukiwania to znaczy że mamy potwierdzenie

MYśLę żE DOBRY PROGRAMISTA UMIAłBY NAD TYM ZAPANOWAć :-)
I w ten oto sposób wjeżdżając na ambicję odesłałem Kmicica na dwa lata na urlop 8-) bo będzie rozprawiał się z klastrami . A na końcu powie >> zen znow miałeś idiotyczny pomysł<< ... :oops:

P.o.z
zen

Postby statyk » 2007-03-22, 09:42

Witam
Wojtku prawie wszystko jest OK . Nie mogę tylko pobrac pliku "Cluster Blank" . Generator systemów skróconych działa poprawnie. Pojawiła się metoda "Kompl los SMI" . Jestem w trakcie testowania clusterEx , wczoraj wyszła grupa 5 i z mojej tabeli odstępów można było się jej spodziewać.
Pozdrawiam
statyk

Postby Kmicic » 2007-03-22, 09:59

statyk wrote:Jestem w trakcie testowania clusterEx , wczoraj wyszła grupa 5 i z mojej tabeli odstępów można było się jej spodziewać.

Super, dobrze że zwracacie uwagę na szczegóły. Gdyby nie Wasze wskazówki (że nie robi wiekszych klastrów) nigdy bym nie wyłapał błedu. Dziwne też było że te klastry były grupowane "prawie prawidłowo".
Nie jestem na takim poziomie w VBA jak w Delphi dlatego te kłopoty ponieważ porównałem oba algorytmy i błąd wyłapałem, teraz arkusze robią tez duże klastry. Myślę też (choć to teoria spiskowa nieco) że klastry wyrażnie wskazują wymiany kul ale do tego potrzebna jest obserwacja tej wymiany a nie wiem czy ktoś to prowadzi. Bardzo wyrażnie to widać np w multi. Są tygodnie podobnych ciągów. A widać to dlatego że w excelu jest do dyspozycji paleta tylko 56 kolorów i nie chcąc wchodzić na całą paletę wziąłem tylko 20 ostatnich kolorów i przy podziale na 200 podobne klastry są łaczone w koloryzacji na mniejsze podgrupy. I wyrażnie da się zauważyć spowodowane chyba wymianą kul trendy do grupowania.
Ale to takie dywagacje.

pozdrawiam
Wojtek
--
Wojtek
Kmicic
Administrator

PreviousNext

Return to Express Lotek