Page 1 of 1

Podświetlanie składni Metatradera MQL4 w Notepad++

PostPosted: 2014-06-29, 19:10
by Kmicic
Kilka prostych kroków pomoże usprawnić Notepad++ (jeden z lepszych edytorów tekstowych) do pracy z plikami MQ4.
    Ściągnij potrzebne pliki
    Download Files (ściągnij pliki)
  1. Plik userDefineLang.xml zawiera definicję podświetlania składni plików mq4. Plik zlokalizowany jest zwykle w katalogu : C:\Documents and Settings\[Twój katalog]\AppData\Roaming\Notepad++. Jeżeli kolory i inne elementy nie podobają Ci się łatwo jest je w sposób wizualny projektować w opcji Notepada++ -> menu Składnia -> definiuj własny język.
  2. Plik functionList.xml również znajduje się w tym katalogu i odpowiada za zestaw podpowiedzi pojawiających się podczas edycji plików mq4 oraz za parsowanie zestawu funkcji z opcji Notepada++ menu Widok-> Lista funkcji. Plik ten to gotowy plik z mojego Notepada ale możesz tylko do swojego pliku wstawić sekcje xml dotyczące jezyka mq4.
  3. Plik mq4.xml zlokalizowany jest w katalogu Notepada jako podkatalog : c:/Program Files/Notepad++/plugins/API. Zawiera definicje podpowiedzi o funkcjach, jej rezultatach i parametrach. Pojawia się jako dymek podczas edycji parametrów funkcji.
  4. Uwaga : pamiętaj o wlaczeniu w opcji Ustawienia->Preferencje opcji wyświetlania podpowiedzi.

Miejsca gdy chcesz zmodyfikować swój plik : functionList.xml

Image
Image

Katalogi z plikami które wymagają modyfikacji. Lub zamiany.

Image

Image

Podpowiedzi po modyfikacji :

Image

Tolltipsy po modyfikacji:

Image

Jeżeli w pliku mq4.xml, podzielisz znakiem nowej linii (Enter wystarczy) to nie będziesz miał podpowiedzi w postaci sznurków ale całkiem zgrabne boxy. Mnie się nie chciało to dużo pracy, przydałby się jakiś parser.

Image

Re: Podświetlanie składni Metatradera MQL4 w Notepad++

PostPosted: 2014-06-29, 21:14
by Kmicic
Namierzony przez Google Map :-)

Image