PŚ w Willingen: najlepszy występ Polaków w sezonie

Czyli wszystko o programowaniu co nie można zakwalifikować do ww tematów głównych, zapraszam

PŚ w Willingen: najlepszy występ Polaków w sezonie

Postby strateg1 » 2018-02-04, 19:21

PŚ w Willingen: najlepszy występ Polaków w sezonie
dzisiaj 4 luty 2018

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/UG ... Bc0DFM0BvA

Kamil Stoch dzięki drugiej pozycji w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Willingen odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Co więcej, dobre skoki w trakcie całego weekendu pozwoliły mu wygrać Willingen Five, za co zgarnął 25 tysięcy euro nagrody. Bardzo dobrze wypadł jednak nie tylko on, ale i pozostali podopieczni Stefana Horngachera. Tak dobrego występu Polaków w tym sezonie jeszcze nie oglądaliśmy.

https://static-pl.plista.com/imageserve ... /11675.jpg

Punkty zdobyło łącznie pięciu Biało-Czerwonych. Na podium, obok Stocha stanął Piotr Żyła, który po raz ostatni w konkursie PŚ dokonał takiej sztuki ponad rok temu - podczas kończących Turniej Czterech Skoczni zawodów w Bischofschofen. Siódme miejsce zajął Dawid Kubacki, ósmy był Maciej Kot, zaś tuż za czołową "10" - na 12. pozycji - zakończył zmagania Stefan Hula. Do serii finałowej nie awansował tylko Jakub Wolny, który był o włos od dokonania tej sztuki. Zajął 31. lokatę.

https://ecache14.m10r2.cdn.onet.pl/ceph ... 1517769133

Po zsumowaniu łączny dorobek punktowy naszej kadry to 230 punktów, co jest rekordowym wynikiem w tym sezonie. Jak do tej pory najlepszy w wykonaniu ekipy Horngachera był konkurs TCS w Oberstdorfie, gdzie wygrał Stoch, trzeci był Kubacki, piąty - Hula, zaś Kot i Żyła wylądowali w drugiej i trzeciej dziesiątce (odpowiednio na 15. i 25. lokacie). W sobotnim konkursie w Willingen także było nieźle. Łącznie nasi zawodnicy zgromadzili 188 "oczek".

W niedzielę po raz drugi w sezonie zdarzyło się także, by czterech naszych skoczków zakończyło rywalizację w czołowej "10". Wcześniej taka sytuacja miała miejsce podczas inauguracyjnych zawodów w Wiśle.
onet.pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 955
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Inne, Rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron