Puchar Świata w skokach narciarskich - zakończenie 2017 !

Czyli wszystko o programowaniu co nie można zakwalifikować do ww tematów głównych, zapraszam

Puchar Świata w skokach narciarskich - zakończenie 2017 !

Postby strateg1 » 2017-03-26, 16:12

8-) Taki był Puchar Świata w skokach narciarskich :-D :mrgreen: :-D :!:
Za nami najlepszy sezon w historii polskich skoków narciarskich! Wprawdzie Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata musiał zadowolić się "jedynie" drugim miejscem, ale triumfy naszej drużyny, "polski" Turniej Czterech Skoczni, czy premierowe zwycięstwa Macieja Kota na długą zostaną w naszej pamięci. I ta wisienka na torcie przygotowanym przez Stefana Horngachera - zwycięstwo Biało-Czerwonych w Pucharze Narodów.


Polscy skoczkowie na podium MŚ
Foto: AFP
http://ocdn.eu/images/pulscms/Njg7MDMsM ... 1bade.jpeg

Pierwsi w Klingenthal oraz Willingen, drudzy w Zakopanem i Vikersund, trzeci w Oslo i Planicy. Zawodnicy Stefana Horngachera przez ostatnie cztery miesiące nie zawiedli fanów i ekspertów, zawsze wywiązywali się z powierzonych im zadań i poza pierwszą trójkę w pojedynczych drużynówkach nie wypadli ani razu. Oczywiście żadna inna reprezentacja na świecie nie może pochwalić się w tym sezonie podobnym osiągnięciem. Niemcy na pudle znaleźli się pięciokrotnie, Austriacy czterokrotnie, Norwegowie dwa razy, a Słoweńcy raz.

Reprezentacja Polski wreszcie wygrała konkurs drużynowy
Wiele lat musieliśmy na to czekać! Polska wreszcie okazała się bezkonkurencyjna w konkursie drużynowym! Stało się to w Klingenthal, a później powtórzyło w Willingen. Biało-Czerwoni w całym sezonie ani raz nie znaleźli się poza podium drużynówki, co jest gigantycznym sukcesem.

Kamil Stoch i Maciej Kot zdobyli Lillehammer
Co to był za konkurs! W Lillehammer Kamil Stoch i Maciej Kot całkowicie zdominowali zawody i między sobą rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Ostatecznie wygrał nasz podwójny mistrz olimpijski, a jego młodszy kolega stanął na drugim stopniu podium. To były wyjątkowe chwile.

http://ocdn.eu/images/pulscms/MzI7MDMsM ... 46998.jpeg

Kamil Stoch bezkonkurencyjny w Turnieju Czterech Skoczni
Kamil Stoch jechał na Turniej Czterech Skoczni jako jeden z faworytów i sprostał tej roli! Mimo niesamowicie wysoko postawionej poprzeczki, Polak zwycięstwem w Bischofshofen przypieczętował zwycięstwo w tym prestiżowym cyklu. Mało tego! Drugie miejsce w TCS zajął Piotr Żyła, a Maciej Kot był czwarty. Obawiamy się, że taka sytuacja długo się nie powtórzy...
http://ocdn.eu/images/pulscms/YzQ7MDMsM ... 0faaf.jpeg

http://ocdn.eu/images/pulscms/N2E7MDMsM ... 66608.jpeg
Kamil Stoch nie daje szans rywalom na polskiej ziemi
Po Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja przeniosła się do Polski. Okazało się, że na naszej ziemi nikt nie może równać się z Kamilem Stochem. Nasz mistrz najpierw dwukrotnie wygrał w Wiśle, by zwieńczyć "polskiego szlema" triumfem w Zakopanem. W ten sposób napisała się piękna historia.

Stefan Kraft na dobre wchodzi do gry
Podczas, gdy Kamil Stoch dominował na światowych skoczniach, za jego plecami pojawił się rywal, który ostatecznie okazał się nie do pokonania. Stefan Kraft dwukrotnie wygrał konkurs w lotach w Oberstdorfie i rozpoczął marsz po Kryształową Kulę. I, jak się później okazało, jeszcze inne sukcesy...
http://ocdn.eu/images/pulscms/Zjg7MDMsM ... be462.jpeg

Maciej Kot z pierwszym zwycięstwem w karierze
Od tej chwili już nie tylko Kamil Stoch był tym, któremu grano polski hymn. W Sapporo kapitalnie spisał się Maciej Kot, który wygrał swój pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze. Zwycięstwem musiał się podzielić z Peterem Prevcem, ale kilka dni później triumfował już sam - na olimpijskiej skoczni w Pjongczangu.
http://ocdn.eu/images/pulscms/MmY7MDMsM ... d38aa.jpeg

Stefan Kraft i długo, długo nikt
Kosmiczna forma Stefana Krafta dała o sobie znać podczas mistrzostw świata w Lahti. Austriak wygrał oba indywidualne konkursy - na średniej i dużej skoczni - dzięki czemu sięgnął po dwa złote medale. Smakiem musiał się obejść m.in. Kamil Stoch, któremu nie udało się nawet stanąć na podium.
http://ocdn.eu/images/pulscms/OWQ7MDMsM ... 72321.jpeg

Piotr Żyła oszalał
To, co nie udało się Stochowi, przypadło Piotrowi Żyle. W Lahti "Wewiór" nieoczekiwanie sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata i... zwariował. Kto nie pamięta chwil, gdy Piotrek nie był w stanie zebrać myśli i oszołomiony nie miał pojęcia, co przed momentem osiągnął. No i te łzy w oczach największego wesołka w naszej kadrze...
http://ocdn.eu/images/pulscms/ZWQ7MDMsM ... 7322d.jpeg


Polska oszalała! Jesteśmy mistrzami świata!
Najważniejsze było jednak to, co się stało w drużynowym konkursie mistrzostw świata. Polska w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch ZDEKLASOWAŁA konkurencję, sięgając po złoty medal z ogromną przewagą nad resztą stawki! Tak, jesteśmy mistrzami świata w skokach narciarskich, co się nigdy wcześniej nie zdarzyło!
http://ocdn.eu/images/pulscms/ODQ7MDMsM ... 30616.jpeg

Kamil Stoch bije rekord skoczni w Planicy
Co to był za konkurs! W ostatnich drużynowych zawodach w sezonie Kamil Stoch pobił rekord skoczni w Planicy. 251,5 m jest także oczywiście nowym rekordem Polski. Co do uznania rekordu były wątpliwości, bowiem nasz mistrz podparł się przy lądowaniu, ale ostatecznie to jego nazwisko widnieje w miejscu "rekordzista"!
http://ocdn.eu/images/pulscms/MjQ7MDMsM ... fd455.jpeg

Stefan Kraft przypieczętował triumf w Pucharze Świata
Wielka rywalizacja Stefana Krafta z Kamilem Stochem skończyła się zwycięstwem tego pierwszego. Austriak udowodnił, że był w tym sezonie najlepszy, dwukrotnie triumfując w konkursach indywidualnych w Planicy. Kamilowi Stochowi na pocieszenie zostało drugie miejsce, ale - jak sam twierdzi - to też wielki sukces.
http://ocdn.eu/images/pulscms/MjU7MDMsM ... bb5dd.jpeg

Drużyna, jakiej jeszcze nie było. Mamy Puchar Narodów!
Nie było mocnych na Polaków! Polska ze sporą przewagą wygrała Puchar Narodów, wyprzedzając Austriaków i Niemców. Na takie zakończenie sezonu czekaliśmy od zawsze. I z niecierpliwością czekamy już na rozpoczęcie następnego! Oby równie udanego.
http://ocdn.eu/images/pulscms/YjM7MDMsM ... dbc4b.jpeg

onet.pl. :-D
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 955
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Inne, Rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron