Page 1 of 1

Polacy najlepsi w Belgradzie 2017 !

PostPosted: 2017-03-06, 05:18
by strateg1
HME: polska noc w Belgradzie, Biało-Czerwoni wygrali klasyfikację medalową
Podczas Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie Polacy udowodnili, że są potęgą. Reprezentanci naszego kraju zdobyli łącznie 12 "krążków": siedem złotych, jeden srebrny i cztery brązowe. W efekcie Biało-Czerwoni wygrali klasyfikację medalową. Na drugim miejscu uplasowali się Brytyjczycy (10 medali, pięć złotych), a na trzecim Niemcy (9 medali, dwa złote). Kto spośród naszych zawodników stanął na podium? Zobaczcie!

http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/ ... owa/gncnmv

Piotr Lisek - złoty medal w skoku o tyczce
Piotr Lisek został złotym medalistą. Polak zakończył rywalizację na wysokości 5,85 m. - Czuję się szczęśliwy. Ciężko trenowalem, by osiągnąć ten sukces - mówił zawodnik po konkursie.
http://ocdn.eu/images/pulscms/ZjE7MDMsM ... 172d8.jpeg

Marcin Lewandowski - złoty medal w biegu na 1500 m
Marcin Lewandowski został halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 m. Srebro zdobył Szwed Kalle Berglund, a brąz Czech Filip Sasinek.

http://ocdn.eu/images/pulscms/N2U7MDMsM ... 9fa97.jpeg

Konrad Bukowiecki wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Polak w drugiej kolejce pobił rekord Polski. Był to również najlepszy wynik światowych list w tym roku. Srebro wywalczył Czech Tomas Stanek, a brąz Niemiec David Storl. - Nie mogę w to uwierzyć, zwłaszcza w rekord Polski. Tomek Majewski mi pogratulował, to jest człowiek wielkiej klasy - mówił po zawodach Bukowiecki.

http://ocdn.eu/images/pulscms/YWU7MDMsM ... b6d44.jpeg

onet.