Złoty Mistrz Kamil wrócił do domu.

Czyli wszystko o programowaniu co nie można zakwalifikować do ww tematów głównych, zapraszam

Złoty Mistrz Kamil wrócił do domu.

Postby strateg1 » 2013-03-04, 19:49

Mistrz Kamil wrócił do domu. Huczne przywitanie Stocha!

Łukasz Razowski Onet

Góralska banderia konna, setki mieszkańców Zębu i okolic, przedstawiciele władz samorządowych i klubów sportowych witały w rodzinnej miejscowości Kamila Stocha, mistrza świata w skokach narciarskich. Skromny zawodnik nie krył zaskoczenia i wzruszenia.
Fot. Łukasz Razowski/Onet.
Fot. Łukasz Razowski/Onet.

Na długo przed przybyciem mistrza świata w skokach narciarskich Kamila Stocha na ulicach Zębu – jego rodzinnej miejscowości – ustawiły się tłumy kibiców zaopatrzonych w biało – czerwone flagi. Pojawiła się kapela góralska i banderia konna. Wszystko po to, by podziękować najsławniejszemu z mieszkańców najwyżej położonej miejscowości w kraju, który wzniósł się na wyżyny kariery sportowej zdobywając tytuł mistrza świata w skokach narciarskich.

– Nie spodziewałem się takiego przyjęcia – przyznał wzruszony Kamil Stoch, który do Zębu przyjechał z kolegami z drużyny, Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim, z którą zdobył również srebrny medal. - Widząc tu was wszystkich trzeba przyznać, że warto zdobywać dla was medale.

Mistrza w imieniu mieszkańców gminy Poronin przywitał wójt Bronisław Stoch.

– Kamilu, wzruszyłeś nas swoimi wynikami do najgłębszych pokładów dumy – mówił. - Jesteś świetnym sportowcem i wspaniałym człowiekiem. Pokazujesz jak stawiać sobie cele i po nie sięgać.

Odznaczający się na co dzień spokojem włodarz gminy przyznał, że mimo tego iż jest stoikiem, w czasie gdy Kamil Stoch oddawał mistrzowskie skoki, nerwowo krzątał się po domu.

Podobnie było zapewne i w innych domach mieszkańców Zębu. Lukasz Kajdek jako pierwszy zdobył od Kamila autograf. Jak przyznaje, to dla niego cenna zdobycz.

– Zachowam go na długo – mówił. - To dla nas ważne wydarzenia witać mistrza świata, który pochodzi z naszej miejscowości.

Huczne przywitanie polskich skoczków, którzy podczas mistrzostw zachwycili swoją postawą i formą, nie była planowana. Jak zaznaczył wójt gminy, to mieszkańcy Zębu sami wpadli na ten pomysł. Wyszło – po mistrzowsku.

– Teraz mamy doświadczenie jak takie powitania przygotowywać – śmieje się Bronisław Stoch. - Za rok będziemy wiedzieli jak witać zdobywcę złotego olimpijskiego medalu. :-)
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 955
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Inne, Rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron