Programowanie jak zabawa w klocki

Czyli wszystko o programowaniu co nie można zakwalifikować do ww tematów głównych, zapraszam

Programowanie jak zabawa w klocki

Postby Kmicic » 2011-10-21, 20:24

Pisałem już kiedyś że programowanie to zabawa w klocki, tylko dla większych chłopczyków i trochę trzeba nauczyć się je składać.

I Stało się firma GOOGLE twórca systemu Android dla smartfonów wydała darmowy program z wizualnym interfejsem do złudzenia przypominającym klocki typu "puzzle".

Z pomocą tego programu można łatwo "zrobic" (złożyć z klocków) program na swój telefon komórkowy z Androidem !.

Można obejrzeć prosty pokaz na :

Zabawa z programem APP INVENTOR

W pół godziny napisałem aplikację na swój telefon do skanowania kodów kreskowych i zapisywania skanów na odległym serwerze przez internet.

Będę miał chwile czasu to napiszę coś do Lotto na Androida, bo nieraz się wkurzam jak jestem w mieście i chcę wysłać coś na "chybił trafił" i prawie zawsze jest na "chybił".

Może ktoś podsunie pomysł takiego typera ?.

pozdr
AK
--
Wojtek
Audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja
Kmicic
Administrator

Re: Programowanie jak zabawa w klocki

Postby strateg1 » 2011-10-22, 04:28

Kmicic wrote:
Z pomocą tego programu można łatwo "zrobic" (złożyć z klocków) program na swój telefon komórkowy z Androidem !.

Można obejrzeć prosty pokaz na :

Zabawa z programem APP INVENTOR

Może ktoś podsunie pomysł takiego typera ?.

pozdr
AK

Witam !

No to mamy skoro ,,Baba,, sobie poradziła to i ja potrafię !

Zostanę młodszym ,klockowym, nie wyjeżdżając do Holandii Ciekawe jak mi wyjdzie ?
Najpierw trzeba się zapoznać co jaki klocek oznacza. Samo składanie to pikuś he he !

Powodzenia życzę ! :-D
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
strateg1

Return to Inne, Rózne