Z czego nie zdają sobie sprawy typujący ???

Wszystko dotyczące gier losowych, wiadomości, ciekawostki, propozycje i rozważania na tematy ogólne

Z czego nie zdają sobie sprawy typujący ???

Postby 2zen » 2012-01-30, 18:04

To co mam na myśli tkwi we mnie od długiego już czasu .Dopiero wypowiedź Ralfka u
Paśki
walczycie w tym temacie z wiatrakami
siec neuronowa w sposob jawny na liczbach nie przewiduje losu
siec neuronowa jet narzedziem matematycznym wiec w jaki sposob mialoby sie to stac?
mozna modelowac zaleznosci ale tam gdzie one sa - w jawnych liczbach kul ich nie ma

wyzwoliła tę decyzję iż napiszę to jak ja to postrzegam.

Swojego czasu ktoś wypowiadał się Nie pamiętam czy Tj_gumiś czy jeszcze ktoś inny
wyżalał się że jako tako sieć prognozuje mu w ruletce czy grze jedno elementowej a już przy większej ilości nie .

Otóż cały problem polega na tym że niewielu zdaje sobie sprawę z procesów zachodzących podczas losowania i dziwię się że tuzy umysłowe brną w te ślepą uliczkę .Robią miliony prób i tego nie widzą .
Ograniczeni ? czy co ?...
Chyba tak - bo widać że nie w każdym kierunku można się jednakowo rozwijać czyli jeden człowieknawet tak światły jak .... temu wielowątkowemu problemowi nie podoła.

=========>>>
wracając do samego procesu losowania
Czy ktoś zadał sobie pytanie jak to może wyglądać ?

weźmy pod uwagę dwa jakiekolwiek kolejne losowania
pod potrzebę lepszego uzmysłowienia problemu wybrałem Takie losowania

2012-01-17 11 15 24 32 38
2012-01-19 5 15 19 32 36

Obojętne jest czy sortowane czy nie co wykazane zostanie potem
Normalnie na pierwszy rzut oka nasza percepcja podpowiada nam taką interpretację
W tych losowaniach powtórzyła się liczba 15 . Ok liczba tak ! Kulka też .
tu nie ma wątpliwości
Ale jak wyglądał proces dojścia do takiego stanu ??

Czy znaczy to że kulka o nr 15 poprzednim losowaniu wpadła w miejsce kulki oznaczonej 15 w następnym losowaniu?
No nie koniecznie !
Ponieważ kandydatek (mam na myśli- liczb ) na zajęcie tegoż miejsca jest jeszcze w mini 4 sztuki i może bardziej prawdopodobne jest to że mogła to być każda z pozostałych kul bardziej niż ta poprzednio wylosowana .
Zasadne było by tu moje zapytanie zadane jeszcze z 8 lat temu
SKĄD PRZYCHODZISZ LICZBO ?
Czy jest ktoś kto umiałby wskazać w tego typu grach wieloliczbowych na drogę jaką przebyła liczba do stanu obecnego. Gdybym potrafił poznać drogę
dotychczasową danej liczby to prawdopodobnie umiałbym wskazać jej kierunek docelowy
Jeśli jest ta niewiedza - to tego rodzaju typowanie nie ma najmniejszego sensu a już jest zupełny >>kociokwik<< w grach typu keno
Tym bardziej nie mają sensu i zastosowania sieci neuronowe chyba że >> jasno widzą << :-P.
Co najwyżej można je próbować zastosować do ruletki ale nie internetowej bo nawet wróżka nic nie pomoże bo jak pisałem z algorytmem typu >>echo negatywne << nic nie wygra .
O tym algorytmie pisałem /tu specjalna uwaga do pewnego użytkownika pytającego na priv. /
Algorytm ten wygląda tak
Na stole leży określona kwota wyższa od xx $
Gracz stawia na >> A << w odpowiedzi dostaje jako wynik >> B << i tak do wykończenia gracza .
Jasne ?

Mógłbym dalej interpretopwać i doprecyzowywać bo temat rozległy jak rzeka; lecz to powinno wystarczyć trzeba się tylko nad tym dogłębnie zastanowić bo rzecz dotyczy wielu innych podobnych zagadnień związanych z typowaniem.

P.o.z
Jeśli chcesz zrobić mi przysługę to krytykuj moje poczynania -i nie schlebiaj!
2zen

Return to Wiadomości, Propozycje, Ciekawostki