Największa loteria na świecie

Wszystko dotyczące gier losowych, wiadomości, ciekawostki, propozycje i rozważania na tematy ogólne

Największa loteria na świecie

Postby adamcustom » 2011-10-16, 11:56

Myślę, że losowanie numerków przestanie już niebawem mieć jakiekolwiek znaczenie w świecie realnym. A jak wygląda ten świat obecnie? Ameryka technicznie jest bankrutem. Utrzymywane tak długo stopy procentowe na poziomie bliskim zeru przy coraz wyższej inflacji, wzroście bezrobocia i konsekwentnie i bez sensu pompowanym pieniądzom nic nie daje. Dług publiczny USA osiągnie w niedługim czasie poziom bliski temu po II-giej Wojnie Światowej. Różnica jest taka, że nowe supermocarstwo dysponowało wtedy nadzwyczajnymi mocami produkcyjnymi i bardzo silnym przemysłem. To pomogło Ameryce zlikwidować deficyt budżetowy w stosunkowo krótkim czasie. Co pomoże teraz? Nic.
Co czeka Amerykę ? Hiperinflacja i w konsekwencji podniesienie stóp procentowych. W tym momencie ponad 40 milionów ludzi w Stanach musi korzystać z kartek na żywność. Około 6 mln domów jest niespłaconych przy obecnym niskim poziomie stóp procentowych.

Europa... Grecja jest bankrutem, Hiszpania niedługo będzie a zaraz po niej Włochy. Kłopoty Hiszpanii spowodują głęboki kryzys Francji, która jest połączona bliskimi więzami biznesowymi z swym sąsiadem. Jedyną lokomotywą Unii są Niemcy. Jak długo Niemcy mogą finansować ten cały bałagan? Z jakiego powodu najstarsze kraje Unii nie pozwalają zbankrutować Grecji? Powód jest prosty i nie ma nic wspólnego z solidarnością unijną. To banki francuskie i niemieckie mają najwięcej obligacji greckich na których zarabiały przez długie lata. To nic innego jak ratowanie własnych banków kosztem społeczeństwa. Nie można zrobić nic gorszego. To droga ku zatraceniu.
adamcustom
 
Posts: 56
Joined: 2011-09-01, 09:11

Return to Wiadomości, Propozycje, Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest