Do gier losowych trzeba zmienić podejście koniecznie !!!

Wszystko dotyczące gier losowych, wiadomości, ciekawostki, propozycje i rozważania na tematy ogólne

Do gier losowych trzeba zmienić podejście koniecznie !!!

Postby xyzen » 2010-12-20, 09:14

Zabieram się do napisanie tego już od dłuższego czasu i podchodzę już n-ty raz .
Temat jest dość trudny i zawiły .Nie bardzo wiadomo jak to ująć . Spróbuję to uczynić przy pomocy krótkich zdań - tez.

1) Wszelka statystyka umożliwia wybieranie liczb /typowanie/ w niewielkim procencie średnio do ok. 30% /gdy są "okazje "nieco więcej lecz generalnie ,mniej.
2) Wszystkie programy, metody, sieci nn, również mogą pozwolić na osiągnięcie podobnego pułapu /30%/

W związku powyższym czy powinniśmy zrezygnować z tych dobrodziejstw ?
NIE !!!
Konieczne są radykalne zmiany podejścia i to nie przerzucenie się np z funkcji na sieci , czy z mapy na funkcje ; ale jeszcze inaczej

Moim zdaniem potrzebne są coraz to lepsze i bardziej udoskonalone metody do obróbki tego czym dysponujemy czyli wyżej wzmiankowanymi 30% .
Potrzebne jest jeszcze dodatkowo naprawdę inne nowe podejście do tych gier.
To czym dysponujemy na chwilę obecną to za mało by za stosunkowo niewielkie nakłady finansowe odnosić sukcesy.
Na razie zadowoleni z gry mogą być nieliczni szczęściarze.

/Cholera znowu zdryfowałem i nie napisałem to co chciałbym napisać - zamiast konkretów wyszedł banał i komunał /

Pozdrawiam
Prowokatore necesse est.Ozłocę tego kto mnie skrytykujeProducenci programów do gier losowych bierzcie wzór z LC jak powinien funkcjonować taki program po prostu uczcie się :!:Tylko GENIALNI INACZEJ grają w Multi
xyzen

Postby 2zen » 2011-12-01, 09:13

W innym temacie Kurka była uprzejma napisać

Kurka napisała:
Ale też trzeba mieć świadomość, że ta wiedza nie koniecznie jest "prawidłowa"
....................................................
Więc do badania losu , sieci neuronowe, superkomputery ect nic nie wniosą - "myśl"- może .

Otóż z moich peregrynacji w obszarze gier losowych gdzie miałem możliwość poznania wiele ciekawych osobowości w tej dziedzinie zauważyłem pewną prawidłowość .

Obojętnie czy podejście słuszne czy wiedza należyta czy nie to większość graczy zajmuje pewną pozycję w sensie umiejętności jej kurczowo się trzyma. Owszem są pewne modyfikacje podejścia lecz generalnie widać przywiązanie do najbliższej swojej mentalności ,wiedzy predyspozycji psychofizycznej metodzie.
Jakie są tego konsekwencje ??
Ano takie że ta specjalizacja powoduje że nasza tak zawężona działalność ogranicza nasze możliwości do odnoszenia sukcesu . Jeśli do tego dołożyć inne ułomności indywidualne typu brak konsekwencji w działaniu czy niedostateczna wiedza w redukcji ilościowej , czy też nieumiejętność "ogarnięcia" lub niewiedza wynikająca ogromu danych jakimi możemy dysponować /po prostu zagubienie się w ogromie informacji/.
Wszystko to powoduje że skazani jesteśmy na porażkę.
Jeśli oczekiwali byście konkretów to wystarczy poczytać nawet to forum
Taki zen nic poza filtrami nie widzi/z wymienienia pozostałych rezygnuję bo musiałbym odkrywać ich "kuchnię" a raczej prywatną wymianę naszych myśli /

Do czego zmierzam ??
Do tego by udowodnić że wiedza i umiejętności jednego , dwóch lub kilku graczy to za mało by moc pokonać los.
Pewnymi " protezami" wspomagającymi są programy i niektóre poznawane metody lecz i to za mało.

Nawet obawiam się że w tej chwili nie potrafiłbym opisać co jest potrzebne do całościowego ogarnięcia zagadnienia .

Można by sobie wyobrazić
Nasz cel to jądro w centrum okręgu /analogia budowy atomu lub układu słonecznego bądź wykres tortowy wyrazi najbardziej moją tego wizję /
Nasza poszczególna wiedza to jakiś sektor na zewnętrznym okręgu .
Zazwyczaj dobry gracz może zająć najwyżej kilka sektorów
większa to większy obszar .
Przy okazji zastanawiam się gdzie w tym wszystkim i jak umieścić obszar przypadkowości /szczęścia/ itd...

Obawiam się że temat przerasta moje możliwości percepcyjne i jedynie zarysowałem wierzchołek tej góry lodowej ..

Ale dobrze mieć chociaż część tej świadomości ...

Wniosek ponownie ;

Jednemu normalnemu człowiekowi będzie trudno podjąć skuteczną z sukcesem grę .
:arrow:
A konkluzja z tego wynikająca . :idea:
GRACZE POSZCZEGÓLNCH GIER ŁĄCZCIE SIĘ :!: :!:

P.o.z
2zen

Postby Kurka » 2011-12-01, 10:19

Wszystkie 3 tematu teraz poruszone są ściśle ze sobą związane. ponieważ piszemy dość ogólnie to poruszamy się w rejonie całego okręgu a nie poszczególnych sektorów. I tak nie poruszyliśmy jeszcze połowy z nich.

Natomiast pisząc , odpowiadając i zadając nawet głupie pytania , czy głupie przykłady - na pewno nie zubożejemy a wzbogacimy się - nie w sensie materialnym , ale być może że na ten wymiar się to przełoży :lol:

[ Dodano: 2011-12-01, 11:09 ]
W temacie ruletki wykres oparty jest o zapis wyników, który jest wyjątkowy.
Jeden zapis to zapis wprost używając zmiennych nominalnych który stosują statystycy badając ile razy wypadła czy to kulka czy to orzeł, czy pole o numerze(kolorze)w ruletce. Taki zapis do określeń ilościowych jest wystarczający.
Inny zapis oprócz tego mówi o jakościowych wystąpieniach - to znaczy można z niego odczytać wprost a nie poprzez wyliczenie ile było powtórek itp. Jest właśnie wyjątkowy i ja dość kurczowo trzymam się tego zapisu .
Tradycyjny zapis można ułożyć na kole ruletki (zapiąć w okrąg, łańcuch) , tego już nie.

Na siłę można połączyć chociaż początek nie pasuje do końca to sznurkiem, tylko że to jest prowizorka na siłę.

Dzięki temu że piszemy to właśnie przyszła myśl by zmodyfikować ten wyjątkowy zapis tak by dał się zapiąć i nie stracił na wyjątkowości.
Kurka

Postby 2zen » 2011-12-01, 11:49

Kurka wrote:Dzięki temu że piszemy to właśnie przyszła myśl by zmodyfikować ten wyjątkowy zapis tak by dał się zapiąć i nie stracił na wyjątkowości.

I to jest ta wartość dodana wynikająca z aktywności. sam niejednokrotnie tego doświadczyłem gdy komuś coś usiłowałem wyjaśnić wówczas umysł przeszukując sposób argumentacji podpowiadał inne rozwiązania nawet nie związane bezpośrednio z udzielaną z tą konkretną odpowiedzią na zasadzie >>wolnych skojarzeń << .
Podczas gdy bierne przeczytanie czegokolwiek bez odpowiedniego wczucia się w zagadnienie skutkowało tylko odłożeniem się poznawanego problemu w podświadomości.
Wielu tego mechanizmu nie przyswaja choć wszyscy słyszeli o burzy mózgów .

Kurka - w tej chwili chcę Ci również podziękować uświadomiłem sobie coś kapitalnego 8-)
Pewne relacje pomiędzy różnymi grami.Przy tym od razu zrobiła mi się klasyfikacja ,
Gry proste Moneta , Kostka, Bonus Ball i pozostałe złożone.

P.o.z

[ Dodano: 2011-12-01, 11:57 ]
Głównym zamysłem tego wątku był aspekt psychologiczno -motywacyjny .Nic nie szkodzi że się z tego trochę zboczy
wtedy lepiej przejrzymy na ... //rym// :roll:
2zen

Postby Kurka » 2011-12-08, 00:41

Zeniu
Ogromnie przyjemnie mi (czy mnie) jest wymienić z Tobą choćby nawet tylko jeden post (nie przesadzam że tylko jedno zdanie) .

Po prostu czasem jest to zabawna wymiana postów i tyle a czasem jest to motywacja do "zmotywowania się"
A to prowokuje (to=też prowokacja) do pogłębiania zagadnienia , do szukania odpowiedzi ect.

Posty wygasną więc ktoś tam, kto "jarzy" rzekę + jeziorko "zatrybi" :

Mamy populację ludzi .

Pod kątem wzrosty dzielimy na : a) 0-100cm. b)101-130cm, c) 131- 140cm , ......201-220cm , 220-nieskończoność cm)
Pod kątem kolor oczu : a) zielone, b) niebieski), c)piwne , d)brązowe , e) bursztynowe, f) ciemne (czarne)....
Pod kątem włosów : a) jasny blond, b) ciemny blond, c) szatyn, d) brunet, e) siwy f) łysy g) ciemny brunet ....
Pod kątem .... IQ ... itd.

Z kina wychodzi pierwsza osoba która ma :
170cm
zielone oczy
jasny blond
IQ=128

druga osoba :
162cm
zielone oczy
blond
IQ=145

trzecia osoba
163cm
zielone oczy
blond
IQ= 133

Jakie są szanse by czwarta osoba miała również w miarę wysokie IQ i zielone oczy i niski wzrost?

Wiemy również że następne 37 (0÷36=ruletka) potencjalnych osób to :
1) 202 cm łysy z Iq=10 i zielonymi oczami.
2) 101 cm brunet z Iq=120 i niebieskim spojrzeniem
3)......
4)... itd.

Okazuje się też że następujace po sobie Osoby mają wzrost, który trzyma się w granicach od 200 do -200 (czasem 1%) po za granicami tzn że w pewnym sensie średnia krocząca wzrostu nie odbiega od pewnych wartości :

mało prawdopodobne by kolejne osoby były non stop małe (lub duże) , i dlatego wartość oscyluje wokół średniej.
Tak prozaicznie wprost to mamy 37 numerków więc średnia to 18,
17 numerków małych(1-17) 18 to średni i 17 dużych (19-37) (37 to ZERO)
lub 0-16 ___ 17____18-36
średnia za 10 gier zbliża się do 17

Wszystkie średnie zbliżają się : wzrost, kolor oczu, IQ, włosy
Im więcej CECH tym lepiej .
Ale cech które nie są powiązane bezpośrednio---- i tu jest problem by z wyników wydobyć kilka cech .
mam jedną cechę zajebiścię dobrą (IQ) i drugą którzy wszyscy widzą (wzrost) i już jest dobrze , ale jeszcze jedna cecha była by zbawieniem.
Tylko nie typu :kolor włosów, oczu itp.
a np: Choćby wiek ,a lepeij znak zodiaku czy dzień urodzenia.

Co widzimy : nr kulki, czyli kolor oczu, włosów, wzrost , ale nie widzimy daty urodzenia, i IQ i przekonań religinjych, itp.

Można powiedzieć że widzę 2 rzeczy : widoczny wzrost i niewidoczne IQ i jest dobrze.
Ale lepiej będzie gdy zobaczę jeszcze datę urodzenia, czy chociaż znak zodiaku.

Wszelkie "kolejności" , to znaczy : wypadła TA co stoi 35 dni (spin) to jest to samo co wzrost.

IQ nie widać gołym okiem !!!

Daty urodzenia też , chociaż można ocenić ile gość ma lat to nie sposób zgadnąć KIEDY SIĘ URODZIŁ (1 do 365 -około)
Z IQ podobnie 1 do 200 , zakładając że poniżej 50 trudno kogoś znaleźć .

No to na tyle , takiej prymitywnej , ale "nie ubogiej" prezentacji.
Kto zajarzy to ma na pewno dużo powyżej tych 50 pkt Iq :-/
Kurka

Postby xyzen » 2011-12-19, 20:04

Powiem krótko
Kurko piszesz o powiązaniach a raczej związkach w pewnych grach losowych .Kojarzy mi to z rachunkiem ciągnionym gdzie wyciągnięcie jednego powiązanego elementu ma wpływ na pozostałe . A jeśli tak to daje się to w pewnych grach wykorzystać .
Oto jak ogólnikami można próbować opisać dość istotne zagadnienia .
P.o.z

[ Dodano: 2011-12-19, 20:11 ]
Przypomina mi się "kręcioła" Talizmana oparta na bardzo starej sztuczce karcianej
Kilka pytań pozycjonuje konkretną liczbę
1) pytanie czy liczba /karta/ znajduje się w tym zbiorze ?
2) -//- -//- -//- -//- -//- -//- -//- ?
3) -//- -//- -//- -//- -//- -//- -//- ?
4) -//- -//- -//- -//- -//- -//- -//- ?
5) -//- -//- -//- -//- -//- -//- -//- ?
W zależności o wielkości zbioru i podziału kilka takich samych pytań czyni z magika mistrzem

iluzji
Prowokatore necesse est.Ozłocę tego kto mnie skrytykujeProducenci programów do gier losowych bierzcie wzór z LC jak powinien funkcjonować taki program po prostu uczcie się :!:Tylko GENIALNI INACZEJ grają w Multi
xyzen

Postby Kurka » 2011-12-20, 16:14

Myślę , że źle to interpretujesz.
To nie jest coś w stylu tabliczki mnożenia :
podaj wiersz, podaj kolumnę ,
wynik to 81 , czy 16

Proste związki które widać gołym okiem typu :
ilość wystąpień kulki Bela - n
ilość wystąpień sąsiadów Beli - s

występuje : Bela,Bela,Bela,Ala,Cela,Ala,Bela,Ala...
i Bela jest 4 razy
ma sąsiada z lewej :bela 2 razy
ala 1 raz i cela 0 razy

Wyciągamy jedną Bele i trochę się nam pozmienia.
Dodając inne zależności pozmieniają się również i one.
Sęk w tym by te różne zależności były .. no właśnie jakie - nietuzinkowe.
Kurka

Postby strateg1 » 2011-12-21, 04:25

Kurka wrote:Myślę , że źle to interpretujesz.
To nie jest coś w stylu tabliczki mnożenia :
podaj wiersz, podaj kolumnę ,
wynik to 81 , czy 16

Proste związki które widać gołym okiem typu :
ilość wystąpień kulki Bela - n
ilość wystąpień sąsiadów Beli - s

występuje : Bela,Bela,Bela,Ala,Cela,Ala,Bela,Ala...
i Bela jest 4 razy
ma sąsiada z lewej :bela 2 razy
ala 1 raz i cela 0 razy

Wyciągamy jedną Bele i trochę się nam pozmienia.
Dodając inne zależności pozmieniają się również i one.
Sęk w tym by te różne zależności były .. no właśnie jakie - nietuzinkowe.

Witam !

Dodam swoje 5 groszy:

cyt-> występuje : Bela,Bela,Bela,Ala,Cela,Ala,Bela,Ala...
i Bela jest 4 razy-> itd

Widzę tu tzw. zmianę nazw.
Chyba dla ,,lepszego,, zrozumienia ?
Jak dla mnie nie jest to potrzebne ale zawsze tak jest jak ,,NOWA,, sąsiadka pojawi się w okolicy.
Pęd i chęć poznania staje się silniejszy.
Podświadomie skupiamy swe myśli na ,,tym,, obiekcie.
Jak to nazwać inaczej w grach losowych ?

Bela ,,raz,, a może więcej właśnie teraz ?
Dlaczego tak wybieramy prognozujemy ?
Inaczej mówiąc ,, Nowa,, więcej może ?
To tylko takie sobie rozważania ..

czy aby coś z tego ,,ktoś,, załapie ?
pozdr ;-)
=>Stare Motory -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i inne => Kupię - Sprzedam - Wymienię ! Oraz ogrom części z epoki PRL.
strateg1

Postby Kurka » 2011-12-21, 20:33

Według definicji z encyklopedii gry nie mają pamięci , jednak ja to olewam co pisze encyklopedia i traktuje jednak że gra ma pamięć .

Inaczej pozostaje tylko statystyka a ona nie daje nam możliwości przechytrzenia nawet ruletki gdzie marża jest niewielka rzędu 3%.
Kurka

Postby 2zen » 2011-12-22, 09:28

Kurka wrote: traktuje jednak że gra ma pamięć .

Kurka tak to prawda i racja
Gry nie mają pamięci bo wiesz jak by taka gra mogła wyglądać ?
MINI
Losowanie 1 wylosowano 5 liczb i już te liczby nie biorą udziału w losowaniu 2
w trzecim losowaniu nie biorą udziału liczby z dwóch poprzednich itd .
Czyli że robimy założenie
co uzmysławia mi że zanim zaczniemy typować robimy po drodze kilka może kilkanaście założeń

Najważniejsze będące motorem to to że wygramy !!! /w końcu kiedyś może... /
Dobrze wybierzemy /wytypujemy / co jest pochodną poprzedniego/
Jesteśmy mądrzejsi od losu
Mamy szczęście
.............................

A jeśli NIE :?: to jaki jest stan rzeczywisty ???
Powiem krótko DUŻO NAM BRAKUJE !!! I to w każdej z tych dziedzin.

P.o.z
Jeśli chcesz zrobić mi przysługę to krytykuj moje poczynania -i nie schlebiaj!
2zen

Postby strateg1 » 2011-12-22, 18:51

2zen wrote:Jesteśmy mądrzejsi od losu
Mamy szczęście
.............................

A jeśli NIE :?: to jaki jest stan rzeczywisty ???
Powiem krótko DUŻO NAM BRAKUJE !!! I to w każdej z tych dziedzin.

P.o.z

Zawsze czegoś brakuje w naszym życiu.

Ponoć uczymy się na błędach - mimo wszystko dalej je popełniamy.
Wystarczy zaprzestać na jakiś czas ,,obranej,, drogi a po powrocie znowu powtarzamy błędy.

Liczby ,,losowe,, ponoć nie są do przewidzenia.
Jednak miliony posyła aby coś ugrać..

Ja również zamierzam coś posłać na Święta - a nóż ?

:-) pozdrawiam
=>Stare Motory -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i inne => Kupię - Sprzedam - Wymienię ! Oraz ogrom części z epoki PRL.
strateg1

Postby Kurka » 2011-12-22, 23:39

W ruletce mamy tuziny : A,B,C i zero

Niech wypadają sobie:
A,B,C,A,B,C,A,B,C,A,B,C,A,B,C,0,A,B,C........

Statystycznie ilość tuzinów A , B i C jest taka sama i wszystko gra ale już widzimy że to nie jest losowy ciąg a okresowy.
Teraz wykorzystując statystykę zbadamy ile razy tuzin A wypadł po tuzinie B , po tuzinie C i po sobie.
I już mamy klucz , ponieważ w tym fragmencie po tuzinie A występuje tuzin B i żaden inny.

W losowym rozkładzie tak nie będzie.
Trzeba szukać takich cech które nie dają "losowego" rozkładu.
I wtedy można spokojnie na święta wysłać kuponik :-)

Zdrowych i radosnych świąt.
Kurka

Return to Wiadomości, Propozycje, Ciekawostki