Do USA bez WIZ !

Tytuł wszystko wyjasnia :)

Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2019-10-04, 17:30

Donald Trump podpisał zniesienie wiz dla Polaków
dzisiaj 16:57 4,10,2019 r.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/gX ... F/usa.webp

Polska dołączy do programu ruchu bezwizowego. Zgodę na to wyraził dzisiaj prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump - poinformowała agencja Reutera.
Wizy do USA. Donald Trump objął Polskę ruchem bezwizowymFoto: Andrew CABALLERO-REYNOLDS / AFP / AFP
Donald Trump
‹ wróć
Zniesienie wiz dla Polaków było zapowiadane wielokrotnie w ciągu ostatniego roku przez prezydenta Donalda Trumpa i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher
Pod koniec września informowaliśmy w Onecie, że odsetek odmów w konsulatach USA w Polsce spadł do poziomu 2,8 proc., warunkiem włączenia do programu było zejście poniżej progu 3 proc.
Program, do którego zostanie włączona Polska, umożliwi obywatelom uczestniczących w nim krajów na podróżowanie do USA w celach biznesowych i turystycznych na 90 dni
Rozmawiając z dziennikarzami przed Białym Domem, Trump powiedział, że podpisał zgodę na zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków. Dodał: "wkrótce podpiszę (...) będziemy podpisywać pełen program bezwizowy".


Jak informowaliśmy w Onecie, odsetek odmów w konsulatach USA w Polsce spadł do poziomu 2,8 proc. Wszystko wskazywało na to, że wymagany wskaźnik zostanie utrzymany. Rok rozliczeniowy w tej sprawie zakończył się 30 września.

W sierpniu Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji, co stanowiło ważny krok na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków. Umowę między polskim MSWiA i amerykańskim ministerstwem bezpieczeństwa narodowego podpisał polski ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego Chad F. Wolf.

Co decyzja Trumpa oznacza w praktyce?
Program, do którego ma być włączona Polska, umożliwia obywatelom uczestniczącym w nim krajów na podróżowanie do USA w celach biznesowych i turystycznych na 90 dni.

Polacy chcący polecieć do USA, nie będą więc już musieli umawiać się na spotkanie z konsulem. Wystarczy rejestracja przed wylotem lub rejsem statkiem do USA w elektronicznym systemie ESTA. Odpada również opłata 160 dol. za przystąpienie do procedury wizowej. Kwota za aplikację w ESTA to 14 dol.

Nie oznacza to jednak, że każdy Polak na pewno wjedzie na terytorium USA. Tak jak teraz, każdorazowo decyzję podejmie oficer służby imigracyjnej USA na lotnisku lub w porcie podczas kontroli paszportów. Dopiero wbity przez niego stempel w paszporcie daje prawo wjazdu do tego kraju. Oficer służby imigracyjnej może odesłać do Polski każdą osobę, która wzbudzi jego podejrzenia co do prawdziwego celu przyjazdu do USA.

Objęcie kraju programem ruchu bezwizowego nie jest też nieodwołalne. Wciąż obowiązuje reguła nieprzekraczania 3 proc. odmów prawa wjazdu. Łamanie prawa przez obywateli może skutkować wyrzuceniem kraju z listy państw objętych programem bezwizowym.

Program bezwizowy
Program Visa Waiver wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. W jego ramach corocznie wjeżdża do USA ok. 20 mln osób. Polska nie była dotąd objęta tym programem ze względu na zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono wizy amerykańskiej.

Programem VWP objętych jest 38 państw, w tym 23 kraje Unii Europejskiej. Wśród nich są kraje z naszego regionu, np. Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia. Jedynie Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie spełniają warunków programu.

onet :-)

Druga wersja:
Do USA bez wiz. Co to w praktyce oznacza?
KAMIL TURECKI dzisiaj 17:03 4,10,2019r.

Lecąc do Stanów Zjednoczonych, po raz pierwszy w historii nie będziemy potrzebowali wizy turystycznej. Czy to oznacza koniec utrudnień przy wylocie za Atlantyk? Niestety nie. Sporo różnych ograniczeń pozostanie. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił dzisiaj, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego.
Zniesienie wiz do USA. Co zmienia?Foto: Drew Angerer / AFP
USA

Obywatele krajów objętych programem ruchu bezwizowego nie muszą umawiać się na spotkanie z konsulem. Wystarczy rejestracja w elektronicznym systemie ESTA
Odpadnie również opłata 160 dolarów za przystąpienie do procedury wizowej. Kwota spadnie do zaledwie 14 dolarów
Objęcie kraju programem ruchu bezwizowego nie jest jednorazowe i nieodwołalne. Wciąż obowiązuje reguła nieprzekraczania trzech proc. odmów. Łamanie prawa przez obywateli może skutkować wyrzuceniem kraju z listy państw objętych programem
Większa swoboda i zastrzyk finansowy, ale...

- Polacy nie do końca zdają sobie sprawę, jakim regułom będą się musieli podporządkować. Program ruchu bezwizowego nie gwarantuje bowiem niczym nieskrępowanych możliwości wyjazdowych. Wręcz przeciwnie - zawiera sporo różnych ograniczeń – tłumaczy Onetowi dr Bartnik z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych.

Przede wszystkim nie będzie trzeba już umawiać się na spotkanie z konsulem. Wystarczy rejestracja w elektronicznym systemie ESTA. To etap weryfikacji starającego się o wyjazd do USA. Odpowiada się także na pytania podobne do tych, które znamy z formularzy wizowych.

- Brak konieczności przejścia kontroli w placówce dyplomatycznej nie oznacza jednak braku kontroli jako takiej. Ta zostaje zachowana i to w całym dwuetapowym wymiarze – tłumaczy specjalistka ds. prawa imigracyjnego w USA.

W przypadku wizy nieturystycznej, a np. pracowniczej, będzie trzeba spotkać się z konsulem i poddać się kontroli granicznej na lotnisku. Możliwy jest również taki scenariusz, w którym przechodzimy kontrolę w placówce, ale zostajemy zawróceni po kontroli przez urzędnika na granicy.

- Należy też pamiętać, że jakikolwiek pobyt po 1 marca 2011 roku w krajach uznawanych przez USA za mające problem z terroryzmem, takich jak Irak, Iran, Syria, Sudan, Libia, Somalia i Jemen - będzie oznaczać odrzucenie wniosku i brak możliwości wyjechania do USA – przestrzega naukowiec związana z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Na wejściu do programu bezwizowego na pewno skorzystamy pod kątem finansowym. Dotychczas za procedury wizowe należało uiścić opłatę 160 dol. (ok. 640 zł). W ramach programu bezwizowego spadnie ona do wysokości 14 dol. (cztery dolary opłaty podczas rejestracji w systemie ESTA i dodatkowe 10, kiedy starający się otrzyma zgodę na wyjazd).

- Do tego dochodzi posiadanie biometrycznego paszportu oraz biletu, w tym powrotnego z określoną datą planowanego opuszczenia terytorium USA, by można było wyjechać – mówi dr Bartnik.

POLECAMY: Podróż do USA. Jak działa amerykański program rządowy Visa Waiver?

… to nie przywilej dany raz na zawsze
W założeniu program ruchu bezwizowego uprości procedury wyjazdowe, ułatwi ruch turystyczny i będzie stanowił impuls do rozwijania międzynarodowych kontaktów biznesowych. Oznacza to, że wspiera pobyty krótkotrwałe, czyli pobyt w USA nie może przekroczyć 90 dni. Nie można go też przedłużać.


- Dla osób, które korzystają z programu, a chciałyby zmienić swój status imigracyjny w USA, takiej możliwości nie przewidziano. Dla przykładu, wyjeżdżając na popularnej wizie B (turystyczno-biznesowej), obcokrajowiec mógł zwrócić się do urzędu imigracyjnego o zgodę na zmianę kategorii wizowej np. na F, która pozwala na podjęcie nauki w USA. Jest to istotne, gdyż każda z kategorii wizowych jest sprofilowana co do celu pobytu i z tym związane są prawa, ale i obowiązki przewidziane dla jej posiadacza. W przypadku programu ruchu bezwizowego ustawodawca przewidział tylko dwie kategorie osób, które mogą wnioskować o zmianę pobytu na stały. Są to najbliżsi krewni obywateli amerykańskich oraz kobiety chronione mocą federalnej ustawy Violence Against Women – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Objęcie kraju programem ruchu bezwizowego nie jest jednorazowe i nieodwołalne. Cały czas bowiem zależy od reguły nieprzekraczania trzech proc. odmów wizowych. Ponadto, Stany Zjednoczone mogą usunąć kraj z listy programu, kiedy uznają, że obywatele danego kraju w większym niż uprzednio stopniu naruszają reguły imigracyjne w USA – np. w większym zakresie niż dotąd podejmują pracę bez zezwolenia albo zbyt często przekraczają daty dopuszczalnego pobytu na terytorium USA. - Nie są to martwe reguły. Przekonała się o tym np. Argentyna w 2002 roku czy Urugwaj w 2003 roku. Oba kraje zostały usunięte z listy uczestników programu ruchu bezwizowego.

Ponadto, wszyscy ci, którzy przebywali w USA nielegalnie, próbowali nielegalnie przekroczyć granicę kraju oraz dokonywali różnych przestępstw, muszą liczyć się z odmową udzielenia zgody po złożeniu wniosku w systemie ESTA. - Wynika z tego, że wszystkie możliwe powody wykluczeń znane z dotychczasowych procedur wizowych, w tym przypadku pozostają bez zmian i są również aktualne.

Kanada zaprasza, ale niewielu korzysta
Kanada zniosła w marcu 2008 roku wizy turystyczne dla Polaków, a także obywateli Węgier, Słowacji i Litwy. - Lobbowała za tym liczna wówczas polska diaspora oraz polski rząd. Polska miała pomóc Kanadyjczykom w Afganistanie i to była karta przetargowa w rozmowach - tłumaczy w rozmowie z Onetem dr Tomasz Soroka, kanadysta z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Wizy kanadyjskie były również przedmiotem sporu z Komisją Europejską. KE ostrzegała Kanadę, że powinna znieść wizy dla wszystkich krajów unijnych. W przeciwnym razie na zasadzie wzajemności grożą jej "odpowiednie kroki" ze strony UE. - Kanadyjczykom zależało również na dywersyfikacji handlu. Nie chcieli liczyć tylko na USA, ale także na handel z UE.

Zniesienie wiz nie miało wpływu na trendy imigracyjne. Z oficjalnego rządowego raportu wynika, że w latach 2007-2016 do Kanady emigrowało z Polski od ok. 800 osób do 1200. - To niewiele w porównaniu z tych, że rocznie do kraju przenosi się ok. 300 tys. osób.

Czy zniesienie wiz w Kanadzie miało wpływ na wzrost liczby podróżnych z naszego kraju? - Liczba turystów z Polski w ciągu ostatnich lat była i jest na tyle mała, że trudno zauważyć jakiekolwiek wzrostowe lub spadkowe trendy. Nie można też mówić o żadnych ekonomicznych korzyściach dla Kanady z tego tytułu.

onet :-)
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Re: Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2019-11-06, 16:26

Tak Tak jedziemy już od 11 listopada 2019 r.

Polska została przyjęta do programu bezwizowego do USA
dzisiaj 13:12 2019 r.

Bez wiz do USA już za kilka dni. Dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Już od 11 listopada polecimy do USA bez wiz - poinformował prezydent Andrzej Duda.
Bez wiz do USA. Od 11 listopada polecimy do Stanów Zjednoczonych bez wizFoto: PAP
Andrzej Duda i Georgette Mosbacher

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/aM ... acher.webp

Obywatele krajów objętych programem ruchu bezwizowego nie muszą umawiać się na spotkanie z konsulem. Wystarczy rejestracja w elektronicznym systemie ESTA
Odpadnie również opłata 160 dolarów za przystąpienie do procedury wizowej. Kwota spadnie do zaledwie 14 dolarów
Objęcie kraju programem ruchu bezwizowego nie jest jednorazowe i nieodwołalne. Wciąż obowiązuje reguła nieprzekraczania trzech proc. odmów. Łamanie prawa przez obywateli może skutkować wyrzuceniem kraju z listy państw objętych programem

https://twitter.com/USEmbassyWarsaw/sta ... 8056076288

blob:https://onet.tv/644581fc-8dd2-4374-aee4-35bbd8c780fe

Na stronie ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce dostępne są informacje o ruchu bezwizowym i rejestracja. - Jeżeli skorzystacie państwo ze strony internetowej ambasady, zarejestrujecie się, w ciągu 24 godzin uzyskacie państwo rejestrację wizową. Sprawiliśmy, żeby to było bardzo proste. Wszystkie odpowiedzi znajdują się na stronie internetowej ambasady amerykańskiej – przekazała Mosbacher.

Bez wiz do USA. Dziś zostanie ogłoszony oficjalny komunikat
- Wiem, że prezydent Donald Trump jest podekscytowany perspektywą ogłoszenia tej informacji. Dla mnie to zaszczyt, że reprezentuję Stany Zjednoczone w takim dniu. Cieszę się w imieniu 10 milionów Polaków w Stanach i 38 milionów w Polsce - dodała.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Zapowiedział, że od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych.


onet.pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Re: Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2019-11-11, 16:32

Bez wiz do USA od DZIŚ !
Dokąd można polecieć z polskich miast?

Marcin Walków

dzisiaj 09:41 11,11,2019 r.
Bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską i USA oferują dwie linie lotnicze. Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych ma ułatwić podróżowanie w celach turystycznych i biznesowych

Bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską i USA oferują dwie linie lotnicze. Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych ma ułatwić podróżowanie w celach turystycznych i biznesowych

Polacy nie potrzebują już wiz do USA

Od 11 listopada do USA polecisz bez wizy. Sprawdź oferty amerykańskich wakacji
Polacy mogą już podróżować bez wiz do USA. Od 11 listopada 2019 r. Polska została bowiem włączona do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program). Otwiera to możliwość prostszego i tańszego podróżowania z polskich lotnisk do amerykańskich miast. Bezpośrednie połączenia z Polski za ocean oferują Polskie Linie Lotnicze LOT i American Airlines.

Polskie Linie Lotnicze LOT latają do pięciu miast w Stanach Zjednoczonych - do Nowego Jorku (JFK), Newark, Chicago, Miami i Los Angeles. Od sierpnia 2020 roku otworzą nowe połączenie do San Francisco - miasta blisko Doliny Krzemowej. Narodowy przewoźnik lata nie tylko z Warszawy. W jego siatce są też połączenia z Krakowa do Chicago i do Nowego Jorku (JFK, od maja 2020 r.), a także z Rzeszowa do Newark.

Od maja 2020 roku bezpośrednie loty z Polski do USA zaoferuje też największa linia lotnicza świata - American Airlines. Otworzy trasę z Krakowa do Chicago, konkurując na niej bezpośrednio z LOT-em.

Jak linie lotnicze skorzystają na zniesieniu wiz do USA?
Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, pytany niedawno przez Business Insider Polska o prognozowany wymierny wpływ zniesienia wiz na ruch lotniczy między USA i Polską, powiedział, że liczy na "dwucyfrowy wzrost".

- Wierzę, że liczba pasażerów wzrośnie w ruchu między Polską a USA. Trudno przewidzieć, o ile, ale spodziewam się dwucyfrowego wzrostu - mówił podczas sympozjum GAPS w Warszawie. Zwrócił uwagę, że członkiem zainicjowanej przez LOT kampanii "Bez wiz do USA" była też Lufthansa. Zniesienie wiz może bowiem przyczynić się do wzrostu ruchu także tych przewoźników, którzy nie latają bezpośrednio z Polski, ale oferują połączenia transferowe przez swój hub, np. we Frankfurcie czy Amsterdamie, lub z państw, gdzie mieszka polska emigracja zarobkowa, jak na przykład Wielka Brytania.

Bez wiz do USA. Jak ich zniesienie ułatwi podróżowanie do Stanów Zjednoczonych?
Zniesienie wiz dla Polaków do USA oznacza, że do podróży za ocean w celach turystycznych i biznesowych wystarczy elektroniczna autoryzacja ESTA. Wniosek składany przez internet kosztuje 14 dolarów i umożliwia wielokrotny wjazd na teren Stanów Zjednoczonych przez okres dwóch lat.

Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego zniesie obowiązek posiadania wiz B1 i B2 dla podróżujących w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni. Nie oznacza natomiast pozwolenia na zamieszkanie i pracę.

onet.pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Re: Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2020-01-01, 01:08

LOT otworzy kolejne połączenie do USA. To już druga nowa trasa od czasu zniesienia wiz

Marcin Walków

30 gru 2019 11:27 34 839
PLL LOT zapowiadają już drugie bezpośrednie połączenie z Polski do USA odkąd Stany Zjednoczone zniosły obowiązek posiadania wiz turystycznych i biznesowych dla Polaków.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/_T ... 4KhMAWhMQE

PLL LOT zapowiadają już drugie bezpośrednie połączenie z Polski do USA odkąd Stany Zjednoczone zniosły obowiązek posiadania wiz turystycznych i biznesowych dla Polaków.

Prezes PLL LOT: Chcemy być najlepszą linią lotniczą w Europie Środkowej, a nawet w całej Europie [WYWIAD]
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe bezpośrednie połączenie do USA. Będzie to trasa z Lotniska Chopina w Warszawie do Waszyngtonu, stolicy Stanów Zjednoczonych. Pierwszy samolot wystartuje 2 czerwca 2020 r. Lot potrwa ponad 9 godzin, a Boeing 787 Dreamliner pokona trasę 7 tys. km.

Samoloty do Waszyngtonu wystartują z Lotniska Chopina we wtorki, piątki i niedziele o godz. 16.50 (lądowanie o godz. 20.30 czasu lokalnego)
Z kolei z Waszyngtonu do Warszawy wystartują o godz. 22.25, by w Polsce wylądować o godz. 13.25 czasu lokalnego następnego dnia
Nowe połączenie z Warszawy do Waszyngtonu wystartuje od 2 czerwca 2020 roku trzy razy w tygodniu
To już druga zapowiedź nowej trasy do Stanów Zjednoczonych, odkąd Polska przystąpiła do programu ruchu bezwizowego. 5 sierpnia 2020 r. wystartuje bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco. Od 11 listopada 2019 r. podróżujący do USA w celach turystycznych i biznesowych na nie dłużej niż 90 dni, nie muszą ubiegać się o wizę B1/B2, a jedynie wypełnić wniosek przez internet o tzw. autoryzację ESTA.

Nowe połączenia PLL LOT do USA. Potencjalne kierunki z Polski do Stanów Zjednoczonych
Waszyngton był wysoko na liście potencjalnych nowych kierunków LOT-u z Polski do USA. Wskazywali na niego m.in. eksperci pytani przez Business Insider Polska, obok takich miast jak Boston i Las Vegas.

Z kolei z danych Lotniska Chopina w Warszawie przygotowanych na prośbę BI Polska wynika, że największy ruch z Warszawy do USA do miast nieobsługiwanych przez LOT, odnotowywany jest na trasach do Atlanty, Bostonu, Dallas, Detroit, Las Vegas, Orlando, San Francisco, Seattle, Tampy i właśnie Waszyngtonu. Lista ta nie jest jednak uszeregowana pod względem wielkości ruchu, ze względu na tajemnicę przedsiębiorstwa PP "Porty Lotnicze".

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa

- mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, cytowany w komunikacie.

Obecnie LOT obsługuje już połączenia z Warszawy do USA na trasach do Chicago, Nowego Jorku (lotniska JFK i Newark), Los Angeles, Miami. Narodowy przewoźnik lata też z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Nowego Jorku oraz z Budapesztu do Nowego Jorku. W 2020 r. otworzy też wspomniane już połączenie z Warszawy do San Francisco i z Krakowa do Nowego Jorku (JFK).

onet,pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Re: Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2020-01-31, 03:35

Do USA bez wizy, ale z zezwoleniem ESTA. Ilu Polaków je zdobyło?
PAP
wczoraj 07:51 czwartek 30 stycznia 2020r. 203 492
Rejestracja w systemie ESTA kosztuje 14 dol. Jest tańsza niż opłata wizowa, która wynosi 160 dol. Zgoda w systemie ESTA jest wydawana na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać Stany Zjednoczone wielokrotnie.
Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Rejestracja w systemie ESTA kosztuje 14 dol. Jest tańsza niż opłata wizowa, która wynosi 160 dol. Zgoda w systemie ESTA jest wydawana na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać Stany Zjednoczone wielokrotnie.
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/VB ... 4KhMAWhMQE

LOT otworzy kolejne połączenie do USA. To już druga nowa trasa od czasu zniesienia wiz

Bez wiz do USA. Dokąd można polecieć z polskich miast?
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała, że od momentu zniesienia wiz do USA ponad 20 tysięcy Polaków uzyskało autoryzację w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA).

Od 11 listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych na maksymalnie 90 dni bez konieczności ubiegania się o wizę. Warunkiem jest jednak rejestracja w systemie ESTA. Ci, którzy mają wyrobioną wcześniej, a wciąż aktualną wizę, nie muszą tego robić.

"Fantastyczna informacja! Od listopada 2019 aż 20 tys. Polaków uzyskało autoryzację w systemie ESTA. Dzięki wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego podróżowanie do USA stało się o wiele prostsze. Dziękujemy za chęć odwiedzenia naszego wspaniałego kraju" – napisała w środę na Twitterze amerykańska ambasador.

Jak wygląda rejestracja w systemie ESTA?
Rejestracja w systemie ESTA kosztuje 14 dol. Jest tańsza niż opłata wizowa, która wynosi 160 dol. W przypadku wniosków ESTA krócej wypełnia się również elektroniczne formalności – ok. 20 minut. Należy to zrobić najpóźniej 72 godziny przed przybyciem do USA. Rejestracji można dokonywać online pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov.

Zgoda w systemie ESTA jest wydawana na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać Stany Zjednoczone wielokrotnie, ale nie można podejmować pracy, a żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni.

https://pbs.twimg.com/media/EPeEn5yW4AE ... name=small
Autoryzacji na nowych zasadach nie otrzymają z reguły osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamanie prawa imigracyjnego USA" – jak tłumaczy amerykańska ambasada w Polsce na swojej stronie internetowej. Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły:

Koreę Północną,
Iran,
Irak,
Libię,
Somalię,
Sudan,
Syrię,
Jemen.
W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie.

Warto jednak pamiętać, że rejestracja w systemie ESTA nie gwarantuje nam, że zostaniemy wpuszczeni na teren USA. Ostateczna zgoda na wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej w porcie lub porcie lotniczym. Ma on prawo do odesłania każdej osoby, która wzbudzi jego podejrzenia. W praktyce jednak takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.
onet.pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Re: Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2020-03-19, 04:23

Koronawirus.

Departament Stanu USA zawiesza wydawanie wiz
wczoraj 18 marca 2020 r. 22:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Z powodu pandemii koronawirusa Stany Zjednoczone zawieszają wszelkie czynności, związane z wizami imigranckimi i nieimigranckimi w większości państw świata - poinformowała w środę rzeczniczka Departamentu Stanu USA. Dotyczy to też wydawania wiz.
Koronawirus w USA: Departament Stanu zawiesza wydawanie wizFoto: Shutterstock
Departament Stanu zawiesza wydawanie wiz

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/dS ... e-wiz.webp
Rzeczniczka nie sprecyzowała, w których państwach zaprzestano wydawanie wiz. Poradziła, by zainteresowani sprawdzali strony internetowe poszczególnych amerykańskich konsulatów i ambasad.

Placówki dyplomatyczne USA będą obsługiwały nagłe sprawy, związane z wizami "na tyle, na ile pozwolą środki" - podkreśliła rzeczniczka. - Ambasady powrócą do rutynowych usług tak szybko, jak to możliwe, ale nie możemy poinformować w tym momencie o konkretnej dacie - dodała.

Od poniedziałku Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie zawiesiły większość usług związanych z wizami. Obsługa obywateli amerykańskich funkcjonuje bez zmian.

Polacy od 11 listopada 2019 roku mogą bez wiz podróżować do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. Program ruchu bezwizowego do którego dołączyła Polska nie pozwala na podjęcie pracy w Stanach Zjednoczonych.

Dla zdecydowanej większości Polaków nie jest w tej chwili możliwy przyjazd do USA. Od północy w piątek zawieszone są przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (więc również w Polsce).

Zgodnie z rozporządzeniem o zakazie przyjazdów obowiązuje ono do odwołania przez prezydenta USA. Donald Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni. Zapowiedział, że być może trzeba będzie przedłużyć obowiązywanie restrykcji.

Nowe przepisy nie obowiązuje lotów z USA do Europy oraz transatlantyckiej wymiany handlowej. Wracający z Europy do ojczyzny obywatele Stanów Zjednoczonych lub członkowie ich rodzin muszą poddać się kwarantannie.
onet.pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Re: Do USA bez WIZ !

Postby strateg1 » 2020-03-20, 06:44

Mimo zagrożenia i nowych zakazów ze strony USA dodawane nowe aktualne informacje. - o wizach do USA !

Druga strona:
Flaga USA -
oficjalna strona internetowa Departamentu Bezpieczeństwa WewnętrznegoOficjalna strona internetowa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Zmień język ANGIELSKI (AMERYKAŃSKI / BRYTYJSKI)
Oficjalna pieczęć celna i ochrona granic USA, Departament Bezpieczeństwa Krajowego USAESTA - elektroniczny system zezwoleń na podróż | Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA
DOM
ZASTOSOWAĆ
SPRAWDŹ STATUS ESTA
WSPARCIE
ALERTY I OGŁOSZENIA
×
Zgodnie z proklamacją - zawieszenie wjazdu jako imigrantów i nieimigrantów niektórych dodatkowych osób, które stwarzają ryzyko przeniesienia koronawirusa, obowiązujące o 23:59 czasu wschodniego w dniu 16 marca 2020 r., Wjazd dla większości osób jest zawieszony , innych niż obywatele Stanów Zjednoczonych i legalni stali rezydenci, którzy byli fizycznie obecni w Wielkiej Brytanii, z wyłączeniem terytoriów zamorskich poza Europą lub Republiką Irlandii w ciągu 14 dni od podróży do Stanów Zjednoczonych. Obowiązuje również proklamacja 9993 dotycząca podróży z kraju strefy Schengen. Każdy podróżny z ważną ESTA, który podlega Proklamacji i który próbuje podróżować do Stanów Zjednoczonych z naruszeniem Proklamacji, zostanie anulowany. ESTA nie zwróci kosztów za wnioski anulowane w związku z niniejszym Proklamacją. Podróżni, którzy mają pytania dotyczące tego, czy podlegają Proklamacji, czy też są z niej zwolnieni, powinni zapoznać się z językiem Proklamacji i skonsultować się z Departamentem Stanu USA i przewoźnikiem lotniczym, odpowiednio, przed podróżą, aby uniknąć zakłóceń w podróży. Ogłoszenie 9984 (Zawieszenie wjazdu jako imigrantów i osób niebędących imigrantami osób, które stwarzają ryzyko przeniesienia nowatorskiego koronawirusa w 2019 r. I inne odpowiednie środki w celu zaradzenia temu ryzyku), Ogłoszenie 9992 (Zawieszenie wjazdu jako imigrantów i osób niebędących imigrantami niektórych dodatkowych osób, które stwarzają ryzyko Transmission Novel Coronavirus),
OFICJALNA
APLIKACJA ESTA
Witamy w elektronicznym systemie autoryzacji podróży
Potrzebujesz pomocy na początek?
W JAKI SPOSÓB MOGĘ SIĘ ZGŁOSIĆ?
Odpowiedz Zastrzeżenia
Wprowadź informacje o kandydacie
Wprowadź dane osobowe
Wprowadź informacje o podróży
Odpowiedz na pytania dotyczące kwalifikowalności
Przejrzyj aplikację
Zapłacić
KTO POWINIEN ZASTOSOWAĆ?
Jesteś obywatelem lub uprawnionym obywatelem kraju objętego programem zniesienia wiz .
Obecnie nie posiadasz wizy dla odwiedzających.
Twoja podróż trwa 90 dni lub krócej.
Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych lub turystycznych.
Chcesz złożyć wniosek o nową autoryzację dla jednej osoby lub grupy wniosków dla dwóch lub więcej osób.
CO MUSZĘ STOSOWAĆ?
Ważne paszporty z kraju objętego programem zniesienia wiz.
Lista krajów zniesionych wizowo
Prawidłowy adres e-mail podróżnego.
Adres domowy i numer telefonu podróżnego.
Telefon alarmowy i e-mail dla podróżnego.
Metoda płatności:
Opłata za złożenie wniosku wynosi 14,00 USD.
Prawidłowe metody płatności obejmują MasterCard, VISA, American Express, Discover (tylko JCB lub Diners Club) i PayPal.

z onet.pl
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 980
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów


Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron