Ustawa Hazardowa ! od 1 lipca blokady stron.

Tytuł wszystko wyjasnia :)

Ustawa Hazardowa ! od 1 lipca blokady stron.

Postby strateg1 » 2017-07-01, 03:46

Ustawa hazardowa: dziś zostanie zablokowanych prawie 500 stron internetowych

dzisiaj 02:05 IAR Skomentuj 14 1
Ustawa hazardowa: dziś zostanie zablokowanych prawie 500 stron internetowychFoto: Andrey_Popov / Shutterstock
Ustawa hazardowa: dziś zostanie zablokowanych prawie 500 stron internetowych
Od dzisiaj dostawcy internetu mają 48 godzin na zablokowanie dostępu do stron internetowych niezarejestrowanych w Polsce i nielegalnych bukmacherów, czy kasyn online. Pierwszego lipca wchodzą w życie niektóre zapisy nowej ustawy hazardowej.


Paweł Jurek z wydziału prasowego Ministerstwa Finansów powiedział, że blokada nastąpi na podstawie danych z rejestru, który prowadzi resort. Ponadto dostawcy usług płatniczych - oferujących na przykład szybkie przelewy - również nie będą mogli współpracować z podmiotami, które oferują nielegalnie gry hazardowe.


Obecnie w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnych z Ustawą znajdują się 482 adresy internetowe. Można ją sprawdzić pod adresem: www.hazard.mf.gov.pl.

Znowelizowana ustawa hazardowa częściowo obowiązywała od kwietnia bieżącego roku. Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów dodał, że jej efekty są widoczne.

- To przede wszystkim wycofanie się części nielegalnych operatorów z oferowania swoich usług polskim graczom - mówił Paweł Jurek.

Według nowej ustawy hazardowej, państwo posiada monopol na organizowanie w internecie gier takich jak ruletka, czy poker. Wyjątkiem są zakłady wzajemne i loterie promocyjne, jednak każdy podmiot musi uzyskać licencję na ich prowadzenie.

onet.
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 957
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron