Wybraliśmy NOWEGO prezydenta !

Tytuł wszystko wyjasnia :)

Wybraliśmy NOWEGO prezydenta !

Postby strateg1 » 2015-05-26, 18:05

Wybory prezydenckie 2015 r. ! :-)

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Jak wyglądał dzień po wyborach?
Andrzej Duda zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich. Poniedziałek to nie był dla niego dzień wypoczynku. Od rana do samego wieczora prezydent elekt był w ruchu. – Pomyślałam, że Bóg wyznaczył nową misję Andrzejowi. Żeby nasza polityka była święta, życzliwa na co dzień – powiedziała matka Andrzeja Dudy, która – wraz z synem i mężem – była w poniedziałek na Wawelu.
http://ocdn.eu/images/pulscms/YzE7MDQsM ... f5d8e8.jpg

Andrzej Duda w poniedziałek od godziny siódmej rano rozdawał kawę na ulicach Warszawy. Dokładnie w ten sam sposób Duda rozpoczął kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich.

http://twitter.com/MMastalerek/status/6 ... 16/photo/1

Andrzeja Duda zapowiedział wczoraj rano, że wystąpi z Prawa i Sprawiedliwości. Taką deklarację złożył podczas spotkania z mieszkańcami Warszawy w centrum miasta przed jedną ze stacji metra.

– Muszę wystąpić. Jest to dla mnie naturalne, że jak się zostaje prezydentem, to się nie jest partyjnym w żadnym stopniu – mówił, podkreślając, że prezydent jest wybrany przez cały naród.

Później prezydent elekt Andrzej Duda przyjechał na Jasną Górę.

Po modlitwie przeor Jasnej Góry ofiarował Andrzejowi Dudzie kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej, a następnie prezydent elekt złożył kwiaty przed Epitafium Smoleńskim.

http://twitter.com/jasminpowaznie/statu ... 84/photo/1
Wczoraj wieczorem Andrzej Duda pojawił się na Wawelu. Tam spotkał się z dziennikarzami. Duda podkreślił, że wybór na prezydenta Polski to "ważna chwila w jego życiu" i odwiedzanymi miejscami chciał podkreślić rangę tego wydarzenia.

Podkreślił, że wizyta na Wawelu jest dla niego istotnym wydarzeniem, ponieważ tu spoczywa Lech Kaczyński, którego etos prezydentury był dla niego wzorem.

– Pomyślałam, że Bóg wyznaczył nową misję Andrzejowi. Żeby nasza polityka była święta, bez ubliżania sobie, życzliwa na co dzień. Taka życzliwość buduje ludzi. Niech to będzie siła dla Polaków, że będziemy dumni z Polski. Telefony nie ustawały. Dziękujemy całej Polsce, że dzielnie trwała z nami - powiedziała matka Andrzeja Dudy, która także była na Wawelu.

http://ocdn.eu/images/pulscms/OTY7MDMsM ... 4b9779.jpg

Państwowa Komisja Wyborcza podała na konferencji prasowej oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Zwyciężył Andrzej Duda, który zdobył 51,55 proc. poparcia. Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 proc. poparcia.
-----------------------------------

Co dalej z Bronisławem Komorowskim?

Według oficjalnych wyników Bronisław Komorowski przegrał walkę o drugą kadencję w Belwederze. Nowym prezydentem RP został Andrzej Duda. Jaka polityczna przyszłość czeka teraz Komorowskiego?

– Kochani, nie udało się. Tak zdecydowali obywatele. Demokracja to nie tylko uznanie, ale i szanowanie wyników. Gratuluję Andrzejowi Dudzie. Gratuluję wyniku i życzę mu udanej prezydentury. Życzę mu udanej prezydentury, bo dobrze życzę Polsce – powiedział Bronisław Komorowski po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyborów.

z onet info. 8-) :-)
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 957
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron