Liczby i marzenia po Włosku (film)

Tytuł wszystko wyjasnia :)

Liczby i marzenia po Włosku (film)

Postby strateg1 » 2013-04-03, 05:35

Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Against Gravity
Rok produkcji: 2005
Kraj: Holandia, Włochy
Reżyseria: Anna Bucchetti
Czas trwania: 75 min
Tagi: gry, liczby, loteria, pieniądze, numer


Wąskie uliczki Neapolu, niszczejące kamienice pamiętające czasy średniowiecza i kontenery ze śmieciami wystawione wprost na chodniku. W takiej scenerii: kantor loteryjny prowadzony od kilku pokoleń. Pracujące w nim kuzynki wciąż korzystają z tej samej starej książki opisującej zasady gry. Wszystko ma swój numer.

Jeśli przyśnił Ci się ojciec, chodzący z wiadrem wody, wybierasz: 81 (ojciec), 53 (stopa), 39 (woda) i 4 (wiadro). Mieszkańcy Neapolu wierzą we wszelkie teorie o tajemniczym znaczeniu liczb. Salony lotto i bingo są najczęściej odwiedzanymi przez tamtejszych graczy. Wśród klienteli loterii są i emeryci, i bezrobotni, i ciężko pracujący robotnicy. Wszyscy nie grzeszą zamożnością, bo Neapol nigdy nie był jej synonimem. Niektórzy obstawiają te same numery przez całe życie wiążąc je z ważnymi dla siebie faktami. Inni grają liczbami, które w danej chwili mają dla nich znaczenie. "Nigdy nic nie wygrałam na te numery, ale zawsze na nie stawiam" - mówi jedna z bohaterek. "Loteria nie uczyni cię bogatym. Ale zawsze czekasz na swoje szczęście" - dodaje inny. Neapolitański historyk szuka źródeł tych fascynacji w kulturze przedchrześcijańskiej, numerologii i Kabale. Film przywołuje klimat kina neorealistycznego: czarno-białe zdjęcia, wąskie uliczki z powiewającym z balkonów praniem. Ale film Bucchetti to nie tylko liryczna refleksja nad fenomenem hazardzistów z Neapolu. To również fragment historii Włoch ery Berlusconiego.
-------------------
Komentarze i recenzje
~ewf: I własnie dlatego mieszkancy neapolu mieszkaja w smieciach !
dzisiaj, 00:24 | ocena: 100%

~anonim: ludzie jak nie gracie to nie trafiacie, jak słysze głupie gadanie ze to jes poustawiane to chce mi się śmiać, nie znacie matmy czy co,znam dwie osoby co trafiły "6"pierwszą rodzina i kumple "rozkradły" bo sie pochwalił (wiele tego nie było 4mil a rodzina duża) Drugi mądry pochwalił się dał Mamie 1mil i zwiał od znajomych w Polskę i tyle go widzielismy.
dzisiaj, 00:21 | ocena: 100%

~T-55: To prawda TOTOLOTEK to przekręt!!! Dużo moich znajomych przestało już grać!!! Jak nie wprowadzą innej metody losowania KULEK to za chwilę połowa grających zrezygnuje z tej gry bo już zbyt dużo spekulacji jest wobec tej gry!!! Tylko ręczne LOSOWANIE ma SENS!!!!
wczoraj, 23:56 | ocena: 100%

~pubz: Nie jedzą bananów?
wczoraj, 23:47 | ocena: 100%

~anonim: Panowie totalizator ma wasze skreślenia sekunde po włożeniu w maszyne, Komputer przedstawia kombinacje której nie ma .....więc wystarczy tylko włożyć do maszyny typującej takie kulki z czipem w środku a komputer już sam zareaguje w którym momencie wytworzyć podciśnienie i wciągnąć daną kulke.......POZDRAWIAM FRAJERÓW
wczoraj, 23:21 | ocena: 100%

~Daisy Sadecka: PS. Takie załatwienie renty to wygrana na loterii, a dla niektórych chorych na schizofrenię to...jak wygrana na loterii.
wczoraj, 23:09 | ocena: 100%

~...: @ Egon - rodzajów gier jest więcej a graczy nie przybyło.
Wielu też (np. ja) nie gra poniżej pewnej kumulacji. Ja osobiście zaczynam kupować losy powyżej 5 mln.
wczoraj, 23:06

~n/c: @ taka prawda, nie masz pojęcia o rachunku prawdopodobieństwa, ani o matematyce!
Jak uważasz, że spisując to co nie padło na jednym kuponie i wpisując na drugi trafisz CO NAJMNIEJ PIĄTKĘ, to tylko potwierdzasz swoją ignorancję!
Nie ośmieszaj się!
Prawo wielkich liczb nazywa się tak jak się nazywa, bo działa dla wielkiej liczby powtórzeń.
Teoretycznie wypada tyle samo "orłów" co "reszek", ale przy kilku zaledwie rzutach np. 5, może wypaść 5 orłów i ani jednej reszki.
I nie świadczy to o tym, że moneta jest "oszukana"...
wczoraj, 23:03 | ocena: 100%

~I co ???: A dlaczego na zachodzie ujawniają się wygrani i to z kolosalnymi gotówkami.Nie ma ściemy.
wczoraj, 23:02 | ocena: 100%

~egon: A dla czego nie wprowadzą ręcznego losowania jak kiedyś. I po spekulacji.Wtedy nikt nikomu niczego nie zarzuci.
Proste i łatwe.Ale......
-----

I w co tu wierzyć aby wygrać ? ;-)
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 957
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron