A. Radwańska jak burza, rywalka bez szans

Tytuł wszystko wyjasnia :)

A. Radwańska jak burza, rywalka bez szans

Postby strateg1 » 2012-08-28, 18:28

US Open: A. Radwańska jak burza, rywalka bez szans
dzisiaj, 18:13 Onet

Agnieszka Radwańska nie miała większego problemu z awansem do 2. rundy wielkoszlemowego US Open. Polka pokonała gładko Rosjankę Ninę Bratczikową 6:1, 6:1.
Agnieszka Radwańska
fot. Reuters

Po nieudanym występie na igrzyskach w Londynie i kilku mniej ważnych turniejach Agnieszka Radwańska stanęła przed kolejnym, wielkim wyzwaniem w swojej karierze. Radwańska w US Open została rozstawiona z numerem dwa, Bratczikowa w rankingu WTA zajmuje aktualnie 91. lokatę. - Ten pierwszy mecz w turnieju jest zawsze specyficzny i dla mnie zarazem najtrudniejszy. Nowe piłki, nowa nawierzchnia, od początku trzeba się do wszystkiego przyzwyczajać - mówi Radwańska w wywiadzie dla Onetu.

Polka rozpoczęła jednak swoją kolejną przygodę z kortami w Nowym Jorku bardzo dobrze. Od pierwszych piłek to ona dominowała na korcie i błyskawicznie zwyciężyła dwa gemy. W trzecim Rosjanka miała szansę na złapanie kontaktu z "Isią", ale ta wytrzymała presję i zdobyła kolejny punkt. Przy stanie 4:0 Radwańska zaczęła bardziej ryzykować, a że mocne uderzenia po prostej wychodziły jej we wtorek bardzo dobrze, rywalka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Choć zdołała zdobyć "oczko" przy własnym podaniu, o nawiązaniu walki nie było mowy.

Pewna wygrana Radwańskiej, rywalka bez szans (zdjęcia: 9)

Bratczikowa - Radwańska
TEN-US OPEN-RADAWANSKA-BRATCHIKOVA
TEN-US OPEN-RADAWANSKA-BRATCHIKOVA

Drugą partię Bratczikowa rozpoczęła od przełamania Polki, ale Radwańska nie zamierzała dać się jej rozpędzić. Znów przejęła kontrolę nad meczem i kolejne minuty upływały pod jej dyktando. Popełniała mało niewymuszonych błędów, dobrze serwując i zaskakując Rosjankę kolejnymi udanymi atakami. Jedyne z czego niezadowolona mogła być Polka to skróty, które we wtorkowym meczu dwukrotnie jej nie wyszły. Dużo winy ponosił w tych przypadkach jednak... wiatr, który nie dawał komfortu zawodniczkom rywalizującym na korcie.

Radwańska świetnie się jednak broniła i odbierała ochotę do gry swojej rywalce. Błyskawicznie realizowała swój plan i po asie serwisowym i 54 minutach zeszła z kortu ze zwycięstwem. Kolejną rywalką 23-letniej krakowianki, wiceliderki rankingu WTA Tour, będzie Ksenia Pierwak z Kazachstanu.

Wieczorem pierwszy mecz w nowojorskiej imprezie rozegra również młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. Po drugiej stronie siatki stanie Włoszka Roberta Vinci, rozstawiona z numerem 20.
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 997
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron