Page 1 of 1

WTA w Miami: Wiktoria Azarenka "za burtą",

PostPosted: 2012-03-29, 06:27
by strateg1
WTA w Miami: Wiktoria Azarenka "za burtą", świetne wiadomości dla Agnieszki Radwańskiej
dzisiaj, 06:09 Onet Sport
Agnieszka Radwańska
fot. PAP/EPA

Agnieszka Radwańska (nr 5) zagra z Marion Bartoli (nr 7) w półfinale turnieju WTA w Miami (z pulą nagród 4,828 mln dol.). Francuzka w 1/4 finału pokonała Wiktorię Azarenkę (nr 1) z Białorusi 6:3, 6:3. Polka wyeliminowała wcześniej Venus Williams.

To jest świetna wiadomość dla Agnieszki Radwańskiej, która w tym sezonie przegrała dotychczas cztery mecze - wszystkie z Białorusinką, która jest aktualnie liderką rankingu WTA. Francuzka wydaje się być teoretycznie łatwiejszą rywalką dla "Isi", która nie potrafiła sobie poradzić z Azarenką.

Białorusinka już w 1/8 finału miała ogromne problemy z pokonaniem Dominiki Cibulkovej, ale ostatecznie weszła do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale widać było jednak, że w Miami nie czuje się najlepiej i zwycięstwo Bartoli było bezdyskusyjne.

Jeżeli Agnieszka Radwańska pokona w półfinale francuską tenisistkę, wówczas w finale zmierzy się z Caroline Wozniacki (nr 4) lub z Marią Szarapową (nr 2), które jeszcze w czwartek wieczorem stoczą walkę w meczu półfinałowym.