Finał PŚ w Falun: Marit Bjoergen z Kryształową Kulą

Tytuł wszystko wyjasnia :)

Finał PŚ w Falun: Marit Bjoergen z Kryształową Kulą

Postby strateg1 » 2012-03-19, 01:36

Finał PŚ w Falun: Marit Bjoergen z Kryształową Kulą, Justyna Kowalczyk nie wytrzymała
wczoraj, 15:47 Onet Sport
Marit Bjoergen
fot. AFP

Justyna Kowalczyk zajęła 5. miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną w Finale PŚ w Falun. Zgodnie z oczekiwaniami wygrała Marit Bjoergen. Norweżka tym samym przypieczętowała zdobycie Kryształowej Kuli w tym sezonie. Polka uplasowała się tuż za nią w klasyfikacji generalnej PŚ, co jest kolejnym wielkim sukcesem naszej biegaczki.

Przed niedzielnym biegiem Polka traciła w klasyfikacji generalnej 160 punktów do Bjoergen. Gdyby to Kowalczyk jako pierwsza minęła linię mety, to do szczęścia potrzebna byłaby czternasta lokata Norweżki. Mało kto jednak wierzył w taki cud.

Justyna Kowalczyk bardzo szybko odrobiła minimalną stratę do liderki PŚ. Potem przez długi czas jechały razem. W niedzielę przewaga była po stronie Bjoergen, która znacznie lepiej czuje się w stylu dowolnym od naszej biegaczki.

Z tyłu natomiast trwała walka o trzecią lokatę. Brały w niej udział: Heidi Weng, Charlotte Kalla i Therese Johaug.

W końcu jednak doszło do tego, czego można było się spodziewać. Bjoergen uciekła Justynie Kowalczyk na zjeździe, wypracowała sobie sporą przewagę i spokojnie zmierzała w stronę mety. Polka na szczęście ciągle była na drugim miejscu i nie zagrażały jej pozostałe rywalki, które traciły blisko minutę.

Właściwie już na półmetku wszystko stało się jasne. Wiadome było, że jeżeli nie stanie się jakaś nieprzewidziana sytuacja, to Bjoergen wygra Finał Pucharu Świata i klasyfikację generalną w całym sezonie.

Jednak 2,2 km przed metą trzy rywalki goniące Polkę, na czele z Johaug szybko zbliżały się do Polki i zniwelowały stratę do ośmiu sekund. Potem na zjeździe już wyprzedziły Polkę, która nigdy nie najlepiej prezentuje się na takich etapach trasy i już nie dały jej szansy na rekontrę.

Ostatecznie Bjoergen była pierwsza na mecie z przewagą 46,1 sekundy nad Heidi Weng. Na trzecim miejscu uplasowała się Charlotte Kalla. Czwarta była Therese Johaug, a piąta Justyna Kowalczyk, która po minięciu mety uścisnęła dłoń Marit Bjoergen, dziękując za walkę w tym sezonie.
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 955
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 2 guests

cron