PŚ w Planicy: => Pożegnanie Małysza, "Orzeł" n

Tytuł wszystko wyjasnia :)

PŚ w Planicy: => Pożegnanie Małysza, "Orzeł" n

Postby strateg1 » 2011-03-21, 07:11

PŚ w Planicy: wymarzone pożegnanie Małysza, "Orzeł" na podium, triumf Stocha!
wczoraj, 11:42 KC / Onet.pl Onet.pl
Adam Małysz

Adam Małysz miał wymarzone zakończenie kariery. W słoneczny dzień podczas indywidualnego konkursu lotów narciarskich w słoweńskiej Planicy (HS 215) "Orzeł z Wisły" zajął trzecie miejsce, a triumfował jego młodszy kolega Kamil Stoch. Polaków rozdzielił tylko Robert Kranjec. Ze względu na silny wiatr przeprowadzono tylko jedną serię konkursową.

Podziękuj Adamowi Małyszowi! Zostań współautorem Wielkiej Księgi Gratulacyjnej dla naszego mistrza! Wpisz się już teraz!

Seria próbna przed ostatnim w tym roku konkursem skoków narciarskich została przerwana tuż po najdłuższym skoku na 211 metrów, jaki oddał Kamil Stoch. Mimo słonecznej pogody, wiatr wzmagał się i zagrażał przeprowadzeniu ostatniego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata.

REKLAMA

Pierwsi trzej skoczkowie nie ryzykowali. Dodatkowo wiatr w plecy uniemożliwił im długie loty. W tej grupie niestety był Stefan Hula, który uzyskał jeden z najsłabszych wyników w tej części rywalizacji (134 m).

Sędziowie mimo mocnych podmuchów zdecydowali się podnieść belkę startową o dwie pozycje, ale przez dłuższy czas nie miało to większego wpływu na odległości uzyskiwane przez zawodników. Dopiero Robert Kranjec podjął ryzyko, złapał podmuch pod narty i poszybował na 224,5 m.

Doskonały skok z serii próbnej powtórzył, a nawet poprawił Kamil Stoch. Polak w trudnych warunkach poszybował na 215,5 m i dzięki dodatkowym punktom za wiatr w plecy objął prowadzenie w konkursie.

Stoch był nadal na prowadzeniu, kiedy na belce usiadł Adam Małysz. Na nartach miał umieszczony napis "Goodbye Adam, Thank You", a znak do startu dał mu ciupagą Robert Mateja. "Orzeł z Wisły" poszybował na 216 metrów, ale sędziowie odjęli mu aż 13 punktów za korzystne warunki i nasz mistrz uplasował się za plecami Stocha i Kranjca.

Po skoku Małysz wylądował w objęciach polskiej ekipy. Chwilę później Andreas Koffler zepsuł swój skok i spadł na 21. pozycję, dzięki czemu Adam Małysz awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Skoki nie udały się również Simonowi Ammannowi oraz Thomasowi Morgensternowi, dzięki czemu konkurs zakończył się zwycięstwem fantastycznego Kamila Stocha. Adam Małysz również zakończył rywalizację na podium, na zakończenie kariery, zajmując trzecie miejsce w konkursie indywidualnym.

Nastąpiło symboliczne "przekazanie pałeczki". Ustępujący mistrz przekazał prymat młodemu, ambitnemu i obiecującemu zawodnikowi.

Co więcej polska drużyna skoczków awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej narodów. 20 marca 2011 zostanie więc zapamiętany jako wielki dzień w historii polskich skoków. :-D
=>M O T O F A N -> SHL,WFM,WSK,Komar,Romet,Jawa,MZ-ka, i td.
User avatar
strateg1
 
Posts: 908
Joined: 2007-01-20, 16:58
Location: Rzeszów

Return to Sprawy rózne

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 2 guests

cron