Page 1 of 1

Jak nakłonić LottoCAD do pracy na kilku rdzeniach?

PostPosted: 2014-08-03, 22:45
by kubis
Witam Panie Wojtku.
Zamierzam zakupić szybszą maszynę z proc. wielordzeniowym. Z poziomu menedżera zadań jest odmowa dostępu do ustawienia koligacji LC, wydajność jest na poz. do 50%, mimo wyłączonych innych aplikacji, czyli LC pracuje na jednym z dwóch rdzeni. Czy program wykorzysta więcej rdzeni? Jak to zrobić? Przy filtrowaniu większej ilości zakładów często brakuje czasu.
Pozdrawiam.

Re: Jak nakłonić LottoCAD do pracy na kilku rdzeniach?

PostPosted: 2014-08-28, 13:22
by Kmicic
Niestety nie mam kompilatora z efektywnym wykorzystaniem architektur wielordzeniowych, pracy równoległej itp. Na kupno nowych mnie nie stać. To koszt kilku tysięcy. Od roku straciłem pracę dzięki uprzejmości byłych kolegów i teraz zasiłek zjadają banki a to co zostaje to jedynie skromne jedzenie i leczenie na kompilowanie niestety nie starczyło :-).
pozdrawiam
Wojtek

Re: Jak nakłonić LottoCAD do pracy na kilku rdzeniach?

PostPosted: 2014-12-29, 13:58
by Kmicic
Zupełnie niespodziewanie Microsoft stanął na wysokości zadania i udostępnił za darmo narzędzia a ponad to kod kompilator, udostępnił jako "OPEN SOURCE" :
Co prawda Comunity nie obejmuje aplikacji komercyjnych ale dowiem sie czy biblioteki open source licencja obejmuje. Zawsze przecież zostaje wersja Express gdzie można wykorzystywać ją komercyjnie.
Visual Studio Community & Express
Pojawiła sie szansa na wykonanie profesjonalnych dodatków (bibliotek dll) do wykorzystania w programie LottoCad.
Ostatnio pracuje nad zestawem filtrów binarnych. Filtr binarny to filtr dwustanowy. Dla przykładu np filtr binarny dla SUMY liczb zakładów filtruje w zależności od ustawień zakłady z mniejszą (lub większą sumą). Binarny (dwustanowy) dlatego ze w zestawie wszystkich kombinacji są zakłady tylko z dwoma stanami tzn:
1. zakłady o sumach mniejszych lub równych od ustawionej
2. zakłady o sumach większych od ustawionej.
Ta sama zależność (dwu stanowość) występuje dla filtrów parzyste/nie parzyste, ilość dziesiątek, ilość jednostek, ilość odstępów, odstęp maksymalny, średnia odstępów.
Takich przykładów (filtrów) mnożyć można w nieskończoność.
Do czego programowanie równoległe a no właśnie do przyspieszenia operacji. Filtracja np z wszystkich kombinacji przy dużej ilości filtrów trwa od minuty do kilku minut. W programowaniu równoległym można to przyspieszyć od 4 d kilku razy szybciej.
A może macie pomysł na dobre powtarzalne filtry własnego pomysłu. Czekam na propozycje.
pozdrawiam
AK