Page 1 of 1

Nie wiem jak ...

PostPosted: 2013-11-22, 16:56
by Kmicic
Witam. Zakupiłem program Lottocad . Próbuję wprowadzić nową grę Lotto w Belgii. Losowanych jest 6 liczb + dodatkowa z 45. Nie wiem gdzie jest program pomocniczy BaseDriver.exe,(nie ma go w zakładce producent systemów) , nie wiem jak wprowadzić pierwsze losowanie po konfiguracji nowej gry. Bazę losowań mam w pliku csv . Jak wypełnić tablicę bazy danych wygrane o nazwie JACKPOT.DAT, jeżeli wygranę są wypłacane : 2 + dodatkowa, 3, 3+dodatkowa, 4 ,4 +dodatkowa, 5, 5+dodatkowa, 6.
Proszę o odpowiedź.

W 2.32 nie ma programu BaseDriver ale jest moduł SQL którym mozna prawie wszystko zrobić w bazach danych. Moduł dostępny jest w update dostępnym poprzez opcję na stronie "Przypomnij hasła". Na pocztę otrzymasz powiadomienie i linki do pobrania update, Update polega na zamianie pliku EXE.
Po udanym update wersja 2.32 w Managerze Gier uzyska dodatkowe zakładki do operowania zapytaniami SQL.
W twoim przypadku w pole "BONUSHIT" należy wpisać ciąg cyfr "2345" a w pola HIT3=3, HIT4=4, HIT5=5, HIT6=6.
Koncepcja jest taka że trafienia podstawowe wpisujemy tą samą liczbą w pola trafień a Bonusy w jednym ciagu bez spacji w pole "BONUSHIT".

Dysponujac zakładką SQL wpisz polecenie jak na obrazku to wyświetla się pola bazy trafień i w kilku wierszach zobaczysz podobne przykłady :

Image

wciśnij przycisk "wykonaj zapytanie" i przejdź do zakładki "wynik SQL" znajdz w tabeli pozycję w której jest wpis "BONUSHIT".

Image

Przy okazji pokażę jak można założyć bazę nowej gry.

Wybierz zakładkę "Baza Gier" przeglądajac wprowadzone gry wybierz unikalny numer gry z kolumny "ID" , polskie gry są od 1 do 99 amerykańskie 100..199, niemieckie 400..499 wiec belgijskie wybierzemy od 500 do 599, ustalamy że gra będzie miała unikalny numer 501.
Przesuwając kursor na koniec tabeli wstawiamy nowy wiersz i wpisujemy w kolumnę ID wartość 501. A następnie wpisujemy dostępne informacje o grze. Zatwierdzamy wpis przyciskiem z symbolem "ptaszka", po zatwierdzeniu wiersz zostanie w kolejności umieszczony w porządku wg ID.

Image

następnie, wybierz zakładkę "tabela premii gry" w nową kolumnę "PICK" wpisz ilość liczb losowanych "6", wszystkie pola wypełnią sie wartością domyślną a pole GAMEID samo wypełni się bieżącym numerem gry "501" teraz w pola wpisz wartosci jak na rysunku :

Image

Wybierz zakładkę "Nowa baza wyników" i w pole "Nazwa tabeli wyników" wpisz nazwę pliku bazy danych (taką samą jak wpisana wyżej w bazie gier) bp : lotto_belgia.dat w pole "Liczb losowanych razem z dodatkowymi, wpisz 7 ( 6 podstawowych i jeden Bonus).

Image

Już prawie gotowe teraz tę grę trzeba wprowadzić do programu. Przejdź do zakładki "Wybór gier do programu" na górnym klawiszu nawigacji strzałkę w prawo naciskaj aż przejdziesz na koniec wprowadzonych gier a następnie wciśnij klawisz ze znakiem [ + ]. W oknie kolejność gry pokaże się następny numer kolejny ( na zdjęciu 12) a w polu rozwijalnym znajdź wprowadzoną właśnie grę, Lotto Belgia.

Image

Po zatwierdzeniu symbolem ptaszka w górnym pasku nawigacji, w dolnej tabeli pokażą się dane wybranej gry i ostatnią czynnoscią jest wybór ikony gry z rozwijalnego zasobnika ikon w lewym dolnym rogu. Po wybraniu ikony, zmiany zatwierdź wciskając przycisk z ptaszkiem teraz dla odmiany w dolnym pasku nawigacji.

I już wszystko gotowe, teraz po zamknięciu jako ostatnia baza gier w programie będzie nowa gra Lotto z Belgii.
Teraz w managerze gier w zakładce Nowa Baza wyników w dolnej części formularza można dokonać importu losowań z pliku tekstowego np csv.

pozdrawiam
Wojtek

Re: Nie wiem jak ...

PostPosted: 2013-11-26, 15:53
by Kmicic
Witam,
dzisiaj uruchomiłem program, po naciśnięciu przycisku Lotto Belgia program się zawiesza, nie działa nic, nie da się go zamknąć, trzeba to zrobić przez Menedżera zadań, przesyłam zrzut ekranu. Proszę o odpowiedź.


Witam mogą być dwie przyczyny :
1. Nie wprowadziłeś w bazie losowań przynajmniej jednego losowania
2. Nie wybrałeś ikony do gry

Obie czynności możesz sprawdzić lub poprawić w zakładce : "Nowa baza wyników" :

Image

jeżeli nie wybrałeś ikony gry to przy aktywnej wybraniu jak wyżej "lotto_belgia.dat", w lewym dolnym rogu wybierz jedną z ikon i zatwierdź klawiszem z symbolem "ptaszka" w nawigatorze obok.
pozdr
Wojtek