LC 2.32 problem

Pytania i odpowiedzi dotyczące użytkowania programu LottoCAD

LC 2.32 problem

Postby simon80 » 2012-01-02, 01:08

Witam wszystkich uztkownikow oraz Autora tego swietnego programu.
Mam kilka pytan ,,wiem ze moga wydac sie laickie ale mi troche sprawjaja kłopot.

W dawniejszych wersjach Lc ,,był taki program Basedrive w ktorym mogłem bez problemu edyowac baze losowan i zapisywac ja w roznych formatach,,niestety w najnowszym wydaniu niema ,,czy jest jakis inny aby bez problemu edytowac baze itd??

Otwierałem menadzer gier i widziałem ze przynajmniej teoretycznie pliki dat gier MM i np s'49 isnieja niestety niebyłem w stanie ich znalezc na dysku,,czy sa one w jakism innym formacie zpisane?????

I jeszcze jedno pytanie bo posiadam tez wersje starsze 2.25 i dawniejsze ,,jak mozna doac do nich gre s'49???????

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc pozdrawiam,simon
simon80

Re: LC 2.32 problem

Postby Kmicic » 2012-01-02, 12:28

simon80 wrote:W dawniejszych wersjach Lc ,,był taki program Basedrive w ktorym mogłem bez problemu edyowac baze losowan i zapisywac ja w roznych formatach,,niestety w najnowszym wydaniu niema ,,czy jest jakis inny aby bez problemu edytowac baze itd??

Jak już kiedyś pisałem musiałem wszystko odtwarzać od początku po awarii dysku dlatego nie pracuje stary Base Driver i nie jest umieszczony jako program pomocniczy. Co nie oznacza że nie można obsługiwać bazy.
W poprzednich wątkach napisałem jak można np importować bazę nawet całą posługując się jezykiem baz danych SQL. Operacje edytowania bazy są w formularzu Managera Gier, Losowania można edytować w zakładce Baza Losowań.
Na bazie można operować skryptami PHP. Jest sporo sposobów na obsługe bazy danych.

simon80 wrote:Otwierałem menadzer gier i widziałem ze przynajmniej teoretycznie pliki dat gier MM i np s'49 isnieja niestety niebyłem w stanie ich znalezc na dysku,,czy sa one w jakism innym formacie zpisane?????

Nowe systemy wymagają aby pliki zapisywane były w tzw udostępnionych do zapisu i odczytu katalogach.
Dla wersji 2.32 katalog ten to zwykle :
C:\Documents and Settings\wj\Dane aplikacji\LottoCad232R
Te katalogi mogą być ukryte dla początkujących użytkowników systemów. Ale można je odkryć w opcjach folderów.

W wolnej chwili postaram się wykonać narzędzie ułatwiające dostęp do bazy.
Ale polecam tez sposób zastosowania zapytań SQL. Dobrze jest wyeksportować sobie gdzies uzywane często bazy do formatu CSV.
Posługując się edytorem tekstowym łatwo można coś poprawić (edytować) w pliku CSV i trzymać go w zapasie.
Aby wyeksportować bazę do CSV należy :

• Na dowolnej grze polskiej otworzyć moduł importu losowań
  • Nie importować losowań
  • Zaznaczyć wszystko w panelu tekstowym CTRL+A
  • Usunąć zaznaczenie DEL
  • Kliknąć podwójnie na wolnym polu obok przycisku "Wykonaj"
  • Przycisk się uaktywni
  • Wkleić polecenie SQL (np to podane poniżej)
  • Wcisnąć przycisk Wykonaj
  • Polecenie zapisze plik CSV w podanej lokalizacji (w przykładzie d:/49s.csv)

Code: [Select all] [Expand/Collapse] [Download] (Untitled)
  1.  
  2. EXPORT TABLE IF EXISTS ireland49s7 TO "d:/49s.csv" COLUMNS(ID,DATE,L1,L2,L3,L4,L5,L6,L7) DATE 'yyyy-mm-dd' TIME 'hh:mm:ss';
  3.  
  4.  
GeSHi © Codebox Plus

Nazwę tabeli można podejrzeć albo w podanym wyżej katalogu albo w zakładce Game Manager.

Do edycji można użyć (polecam) darmowy edytor Notepad++ świetnie w nim wszystko widać bo podświetla składnię SQl. Poza tym jak ktoś się interesuje programowaniem w PHP to można ściągnąć z Source Forge mój plugin PHP do tego edytora. Plugin ten jest na : serwisie Source Forge, na tym samym serwisie jest też edytor Notepad++.
Plik można też wczytać do lubianego przez użytkowników Excela i tam poprawiać itd.

Jak już wszystko się poprawi można wprowadzić wszystko powrotem po wykonaniu poleceń w ten sam sposób jak instrukcja powyżej ale użyć poleceń.

1.  
  2. EMPTY TABLE ireland49s7;
  3. IMPORT TABLE ireland49s7 FROM "d:/49s.csv" COLUMNS(ID,DATE,L1,L2,L3,L4,L5,L6,L7) DATE 'yyyy-mm-dd' TIME 'hh:mm:ss';
  4.  
  5.  
GeSHi © Codebox Plus

W przykładzie są dwa polecenia, pierwsze EMPTY TABLE ... czyści całkowicie baze losowań z danych w niej zawartych ale nie usuwa jej, jest pusta.
Drugie polecenie wprowadza IMPORT TABLE ... dane z CSV spowrotem do tej TABELI GRY z której był wyeksportowany wcześniej.

Dobrym zwyczajem jest zrobienie kopii zapasowej całego katalogu baz danych gdzieś na innym dysku czy katalogu.
Otwórz katalog : C:\Documents and Settings\wj\Dane aplikacji\LottoCad232R
stań myszą na podkatalogu Databases, prawym myszki wybierz Kopiuj
Otwórz (Utwórz) inny katalog np Moje dokumenty/Kopia bazy LottoCAD.
Prawym myszki wybierz polecenie Wklej.
Baza jest skopiowana i nawet jak coś się nie uda, zawsze można wrócić do punktu wyjścia.

To tyle na dziś, na pytania chętnie odpowiem a jak pisałem w wolnej chwili coś napiszę do kontaktowania się z bazą.
pozdrawiam
AK
--
Wojtek
Audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja
Kmicic
Administrator

Postby simon80 » 2012-01-03, 23:10

Witam ponownie,,,,jeszcze niezdazyłem tego dokładnie przeczytac,,ale zaraz będe to wprowadzał w życie,,bardzo dziekuje za dokładną i rzeczową odpowiedz,,,.

pozdrawiam Szymon
simon80

Postby simon80 » 2012-01-05, 00:20

Witam,,,znowu ja.

Mam nastepne pytanie,,fajne sa te skrypty ale coś mnie zastanowiło,,probowałem aby w s'49 usunac czas podany miedzy data a liczbami,,wiec przed kliknieciem wykonaj usuwałem TIME 'hh:mm:ss' niestety nic to niedawało,,gdyż w tym miejscu w pliki csv pojawiały sie jakies inne cyfry typu 1 lub 0 czy jest mozliwosc takiej komendy w skryptach aby po eksporcie do pliku csv w miejsce czasu zostawało puste miejsce???? tak aby format wyglondał zamias

takiego:2000-08-01 13:00:00,7,16,17,26,33,39,25

zosatł po eksporcie taki :1,2000-08-01 ,7,16,17,26,33,39,25
simon80

Postby 2zen » 2012-01-05, 00:36

Simon80
To nie odpowiedź ; to głupie pytanie.../z mojej strony oczywiście/
Jaki problem wyciąć w excleu/csv dwie kolumny ?
lub wyczyścić zawartość kolumn?

P.o.z
Jeśli chcesz zrobić mi przysługę to krytykuj moje poczynania -i nie schlebiaj!
2zen

Postby simon80 » 2012-01-15, 22:10

Witaj Zen,,widzisz niestety to co tobie wydaje sie łatwe dla innych moze byc trudne,,niestety nieznam sie na excelu,,,i to wogule,,jednak twoja wypowiedz spowodowała że usiadłem i sie postarałem z tym excelem i osiognełem cel.....Mam jednak następne 2 pytania.

1 Czy Lotto CAD 2.32,,posiada taka funkcje ze mozna zobaczyc sumy wszystkich liczb w kazdym losowaniu osobno,,i pozniej zapisac to w pliku csv lub excel czy web.???????????

2 Chodzi mi o liczbe bonusową w 49s,,,probowałem zrobic tak jak pan Kmicic mi napisał i wyeksportowac ja do pliku csv,,,za pomoca polecenia EXPORT TABLE IF EXISTS ireland49s7 TO "d:/49s.csv" COLUMNS(ID........zmieiajac nazwe gry na 49onlybonus,,i kasujac id liczb,,niestety wyskakuje mi bład,,,czy ktos wie jak poprawnie skonfigurowac polecenie????

pozdrawiam simon
simon80

Postby Kmicic » 2012-01-15, 22:27

Jeżeli chodzi o sumy to wciśnij F12 , wyświetli się raport w którym masz kolejno :
Raport wartości filtrów wygrywających w kolejnych losowaniach
Kolejno :
`()   - Data losowania
`(S)  - Suma liczb wylosowanych
`(N/P)- Stosunek liczb Nieparzystych do Parzystych
`(J)  - Najmniejszy odstęp kolejnych liczb
`(NC) - Numer kombinacji w kolejności COLEX
`(M)  - Procentowy środek trafienia dla kombinacji ostatniej liczby
`(L)  - Ostatnia liczba
`(CN) - Kody odstępów liczb wylosowanych
`(CS) - Posortowane kody odstępów liczb wylosowanych
`(Kolejne kody oznaczają odpowiednio 0123...ABCD - odstęp 0 1 2 3...10 11 12 13

N 1957-01-27; S= 178; N/P= 4/ 2; J= 0; NC= 7987658; M= 86; LN=45 CN=3I731 CS=1337I
...
...
So 2012-01-07; S= 190; N/P= 2/ 4; J= 1; NC= 8109487; M= 97; LN=45 CN=6G530 CS=0356G

GeSHi © Codebox Plus

Jeżeli chodzi o zapytanie to wklej w całości co wklejasz i przepisz błąd to bedę mógł pomóc.
pozdr
AK
--
Wojtek
Audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja
Kmicic
Administrator

Postby simon80 » 2012-01-15, 23:19

Witam dziekuje za szybka reakcjie awiec tak wkejam takie coś:

EXPORT TABLE IF EXISTS 49sOnlyBonus TO "d:/49s.csv" COLUMNS(ID,DATE,L7) DATE 'yyyy-mm-dd' TIME 'hh:mm:ss';

a wyskakuje mi taki błąd :
ten błąd mówi że coś jest źle w nazwie tabeli : SQL parsing error Expected table name but instead found 49 in EXPORT TABLE SQL statement at line 1,column 24.
Nawet podana jest kolumna błędu czyli pozycja na której parsesr się zatrzymał, kolumna to numer znaku zaopytania. W zapytaniu 24 znak (kolumna) to właśnie nazwa. Nazwy ujmuje się w cudzysłów podwójny.
Poza tym gra "49sOnlyBonus" nie ma siedmiu liczb wiec nie wystepuje tam pole L7 a tylko ma jedna liczbę wiec jest tylko pole L1.
Więc prawidłowe zapytanie powinno wyglądać.
  1. EXPORT TABLE IF EXISTS "49sOnlyBonus" TO "d:/49s.csv" COLUMNS(ID,DATE,L1) DATE 'yyyy-mm-dd' TIME 'hh:mm:ss';
  2.  
GeSHi © Codebox Plus

Jak chcesz eksportować 7 liczbę to eksportuj z tabeli "ireland49s7". Ona ma pole L7 właśnie bonus.
a po eksporcie do pliku możesz wprowadzić bazę (importować) do gry 49sOnlyBonus używając tego samego pliku csv ale teraz nazwa pola to L1 ponieważ w importowanej bazie jest tylko jedna liczba.

pozdrawiam
ps:dziekuje za F12 oto mi chodziło
simon80

Return to LottoCAD pytania i odpowiedzi