Raport Prognozy

LC<<  LC<  LC> 

 

Nie ma i przypuszczam ze długo nie będzie metod matematycznych, złotych srodków a tym samym programów które bezbłednie będą potrafiły przewidywać wyniki przyszłe. jeżeli takie będą nie będzie poprostu gier losowych. Tylko człowiek obdarzony intuicją i zmysłem obserwacji potrfi więcej.

Tekie metody nazywane są metodami heurystycznymi. Czyli opartymi na doswiadczeniu i nie popartymi dowodami matematycznymi. Rachunek prawdopodobieństwa jest nieubłagalny i wyznacza w przypadku multilotka(keno) 25% poziom trafień. To jest to co się "należy" :). Wszystko co powyzej (moim zdaniem i rachunkiem zysków firmy prowadzącej grę jest to poziom 35%) jest sukcesem dajacym szanse na odwrócenie zysków na stronę grajacego.

Metody te starałem się zawrzeć w module prognozy. Prognozy opis

Budując program starałem się przedewszystkiem stworzyć właśnie nie "cudowny" program do wygrywania ale skuteczne narzedzie wspomagania dla tych którzy chcą wygrywać i umieja wygrywać.

Wiekszość uczciwych statystyk gier losowych szczególnie w długich okresach daje tak zwany "biały szum". Szum ten można sobie wyobrazić jako obraz (tak jest w rzeczywistosci) telewizyjny w nocy gdy nie jest nadawany program telewizyjny a na sygnał odbierany przez telewizor składa się z pomieszanymi z sygnałem kosmicznym tysiacami sygnałów o różnej okresowości. Jednak jeżeli wnikliwie i dostatecznie obserwator będzie się wpatrywał w taki obraz telewizyjny wyłowi z niego rózne układy czy nawet postacie :). To jest właśnie ta cześć naszej swiadomości która odpowiedzialna jest za to że dobry obserwator statystyk liczbowych potrafi z nich wyłowic układy liczb dające więcej niż przydzielone rachunkiem prawdopodobieństwa 25%.

W podjęciu decyzji wybrania metody gry pomóc może zestaw statystyk zawartych w module prognozy. Ich analiza pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie " jak grać wykorzystując prognozy ? " .