Przewodnik (wizard) po systemach skróconych.

LC<<  LC<  LC> 

Wielu użytkowników ma trudności w posługiwaniu się programami Producent Systemów i CoverBat dlatego program główny LottoCAD wyposażony został w przewodnik ułatwiający produkcję systemów i ich zarządzanie. Aby skorzystać z systemu skróconego należy go wybrać w zakładce "systemy" dialogu "kombinacje". Systemy dla programu przechowywane są w bazie danych. Nie wszystkie zawarte w bazie danych systemy skrócone odpowiadają wymogom użytkownika. Aby wyprodukować nowy system użytkownik musiał zamknąć program uruchomić program "Producent Systemów" lub o wiele szybciej i efektywniej pracujacy program "CoverBat" ( o ile umie sprawnie tworzyć pliki wsadowe bat lub wywoływać programy konsolowe z parametrami-szczególną trudność, jak wynika z listów sprawia uzytkownikom korzystanie z programu pracującego w trybie wsadowym COVERBAT.) a po ich wyprodukowaniu musiał je wprowadzić do bazy systemów programu głównego. Dlatego powstał ten przewodnik. Ma to jeszcze jedną zaletę. Z uwagi na to ze baza systemów podczas instalacji zajmuje niepotrzebne miejsce od tej pory w dystrybucji będzie pusta. Systemy użytkownik wprowadzi sam do bazy posługując się właśnie tym przewodnikiem. Będą to napewno tylko systemy przez użytkownika uzywane i tylko potrzebne. Program CoverBat i Producent Systemów jest jednym z niewielu w świecie programów do produkcji systemów skróconych w czasie rzeczywistm. Większość programów Lotto oferuje systemy jedynie w postaci gotowych plików.Program CoverBat pracuje o wiele szybciej niż jego odpowiednik windowsowy program "Producent Systemów"  dlatego polecam jego stosowanie. Dla prostych, niewielkich systemów na potrzeby bieżące przewodnik umożliwia zadanie parametrów i uruchomienie programu oraz przejecie pliku z wynikami bezpośrednio z tego przewodnika. Dla systemów rozbudowanych zaleca się zbudowanie pliku wsadowego BAT z pomocą którego można produkować systemy które wymagają wielogodzinnej pracy komputera i pełnego wykorzystania jego zasobów. Z pomocą wyprodukowanego przewodnikiem pliku BAT można uruchomić program CoverBat który w wolnych chwilach (np w nocy) wyprodukuje zadane w tym pliku systemy ( jeżeli oczywiście nie przesadzimy, spotykam się z rządaniami i głosami na systemy z 40 liczb z gwarancją // takich systemów nie ma i nie będzie to jest matematycznie niemozliwe // i nie zadamy systemów których wykonanie wymaga tygodni pracy komputera lub zadanie szybko wyczerpie zasoby sprzetowe komputera, tworzenie systemów jest bardzo pamięciochłonne). Maksymalna ilość liczb wynosi 32 lecz realnie ze względu na czas wykonania i zasoby sprzetowe przeciętnego komputera ) można produkować systemy z max 20..27 liczb // i tak czas ich wykonania nadszarpnie nerwy niejednego cierpliwego //

Z pomocą przewodnika można również wybierać plik systemów zapisany na dysku w pliku lub wprowadzić system do bazy systemów w programie LottoCad.

Przewodnik umożliwia również budowanie pliku wsadowego bat ( tworzenie i dodawanie poleceń) z pomocą którego można ambitniejsze lub wielokrotne zadania uruchamiać w czasie wolnym komputera (gdy bieżaco z niego nie korzystamy).

Przykład produkcji systemu:

1. Wywołujemy z meny narzędzia dialog "Przewodnik systemów":

 

systemywizard

 

 

1. Wywoła program narzędziowy do produkcji systemów pełnych i skróconych w czasie rzeczywistym i wynik zapisze na dysku.

2. Wynik można podejrzeć w zakładce "Podgląd".

3. W zakładce "Pliki" budowane jest drzewo wszystkich plików zapisanych na dysku. Po wybraniu z drzewa interwsujący nas plik systemu w tekstowym formacie MCS można wprowadzić bezpośrednio do bazy danych systemy za pomocą przycisku w tej zakładce.